Photo by Samantha Gades on UnsplashPhoto by Samantha Gades on Unsplash

Doma momentálne trávime oveľa viac času ako sme zvyknutí. Po tom, čo vypraceš celý byt, spravíš si poriadok vo veciach, či prečítaš knihu, môže prísť chvíľa, kedy sa budeš jednoducho nudiť. Namiesto toho, aby si donekonečna scrollovala Instagram, využi svoj telefón viac produktívnejšie. 

Vďaka mobilným aplikáciam dnes môžeš využiť čas naozaj všelijako. Preto si domácu karanténu spestri aj s našimi tipmi na aplikácie, ktoré by ťa mohli zaujať.

Aplikácie, s ktorými budeš fit

Ak si si vravela, že nemáš dostatok času na cvičenie, či nové fitness výzvy, teraz nastal zrejme ten správny okamih. Do svojho telefónu si môžeš nainštalovať tie najrôznejšie fit aplikácie, vďaka ktorým môžeš cvičiť doma presne podľa plánu, ktorý ti bude najviac vyhovovať. K dispozícii sú rôzne aplikácie, kde nájdeš vysvetlené jednotlivé cviky, obsahujú podrobné plány cvičenia, ale aj krátkodobé výzvy.

My sme pre teba vybrali napríklad bezplatnú aplikáciu „30-dňová fitness výzva,“ s ktorou sa dáš do kondičky za 30 dní. Cvičiť musíš každý deň, appku neokabátiš, a sama si vyberieš, akú náročnosť cvičenia si zvolíš. Taktiež si vyberieš časti tela, na ktoré sa chceš zamerať. Cviky sa časom stupňujú, no ak na to pôjdeš poctivo, zvládneš to ľavou zadnou.

Zdravé jedlo? Žiadny problém!

K cvičeniu patrí aj zdravé jedlo, vďaka ktorému sa budeš cítiť oveľa lepšie aj pri cvičení. Ak ti dochádzajú nápady a chceš mať fit recepty po ruke v mobile, aj na to si môžeš nájsť mnoho aplikácií. Stačí, ak si zadáš kľúčové slová do vyhľadávača a vyberieš si takú, ktorá ťa zaujme najviac.

My sme si vybrali Fit recepty, ktoré sú v češtine, takže sa nemusíš trápiť s prekladom. V nej si už len vyberieš, o ktoré jedlo dňa máš záujem – na výber sú aj bezlepkové recepty, vegetariánske, zdravé dobrôtky, nápoje, ale aj klasické raňajky, obedy a večere. Súčasťou každého receptu je aj zoznam ingrediencií, doba prípravy, náročnosť receptu a nutričné hodnoty.

View this post on Instagram

Ať už v zavařovačce či v lednici… „topinkačka" se vždycky hodí 😍 CUKETOVÁ POMAZÁNKA NA TOPINKY INGREDIENCE – 500 g cukety – 500 g cibule – 90 ml slunečnicového oleje – 8 lžiček tamari – 1 lžička kari – 1 lžička chilli – 1 lžička zázvoru – 2 lžičky soli – 200 g rajského protlaku – 1 ½ hlavičky česneku POSTUP 1. Oloupanou cuketu nastrouhejte nahrubo. Na oleji v hrnci osmažte dosklovata jemně nakrájenou cibuli. Přidejte cuketu, tamari, kari, chilli, zázvor, sůl a rajský protlak. Česnek nastrouhejte nebo nakrájejte na jemné plátky a přidejte ho do hrnce. 2. Duste 30 minut na mírném ohni. Směs rozdělte do sklenic a sterilujte 15 minut při teplotě 85 °C. TIP 💡Pokud nechcete pomazánku zavařovat, stačí, když ji zcela vychladlou rozdělíte do čistých sklenic a budete skladovat v lednici. V lednici vydrží cca 1–2 týdny. #jímezdravě #jimezdrave #jimezdravekucharka #jimezdravesfitrecepty #recept #cuketa #pomazanka #pomazánka

A post shared by Jíme zdravě s Fitrecepty (@fitreceptyapp) on

Aj s appkou sa môžeš naučiť nový jazyk

Aby si cvičila nie len telom, ale aj mysľou, môžeš si vybrať aj aplikácie, ktoré ťa niečo naučia. No a čo je lepšie, ako sa naučiť nový jazyk? Veď keď skončí táto karanténa treba vyraziť do sveta! Aj na toto si môžeš stiahnuť rôzne appky – pri niektorých sa naučíš slovíčka či frázy, pri iných sa ako samouk môžeš naozaj naučiť rozprávať novým jazykom.

Ako príklad sme vybrali bezplatnú aplikáciu Duolingo, ktorá patrí asi k najobľúbenejším, kvôli svojej jednoduchosti a zrozumiteľnosti. Výuka je tu vo forme hry – aby si sa mohla dostať do „ďalšieho levelu“, musíš prejsť správne tým predošlým a tak sa naučiť všetko potrebné. Či ťa láka angličtina, španielčina alebo taliančina, s jazykovou appkou ti to pôjde ľahšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife