Pexels/Tima Miroshnichenko

Čo je podľa teba vo vzťahu najdôležitejšie? Láska, úprimnosť, dôvera či niečo iné? Málokto by odpovedal vďačnosť a pritom ide o kľúčovú vec, bez ktorej nebudeš môcť byť v živote spokojná. Určite ti odporúčame prečítať si náš starší článok, v ktorom nájdeš 5 tipov, ako sa naučíš byť v živote viac vďačná.

Ak nebudeš spokojná ty ako osoba, niečo ti bude vždy chýbať aj vo vzťahu. Určite už tušíš, kam tým mierime. Budeš sa musieť naučiť byť vďačná a mať radosť aj z maličkostí. Tie niekedy dokážu urobiť hotové zázraky.

Čo robiť, ak máš pocit, že s tvojím vzťahom niečo nie je v poriadku a chýba mu akási iskra? Máme pre teba krátky trojkrokový návod, ako vyriešiť nezhody s partnerom a zároveň prehĺbiť a skvalitniť váš vzťah.

Krok č. 1 – Zameraj sa na to dobré

Práve v prvom kroku budeš praktizovať vďačnosť. Čo máš na tvojom partnerovi a celkovo na vašom vzťahu najradšej? Môžeš si povedať napríklad 3 veci, no pokojne aj viac. Zamerať sa môžeš aj na maličkosti, za ktoré si vďačná a dokážu ti vyčariť úsmev na tvári.

Pokús sa celý deň myslieť na tieto dobré veci, aj napriek tomu, že by sa dialo v tvojom okolí niečo zlé. Uvidíš, že keď sa po celom dni uvidíš s priateľom, budeš cítiť oveľa väčšiu radosť a vďačnosť z toho, že ho môžeš mať po svojom boku. Môžete sa dohodnúť vopred a toto cvičenie si vyskúšať spoločne.

Krok č. 2 – Zabudni na to zlé

Na druhý deň sa budeme zameriavať na to zlé. Aké vlastnosti ťa najviac hnevajú na tvojom partnerovi? Je niečo, čo by si chcela zmeniť aj na sebe? Nemusíš na tieto negatívne veci myslieť každý deň. V tomto bode by si mala dokázať odpustiť sebe a aj jemu to, že ste sa niekedy správali nesprávne či zle.

Postupne nahraďte tieto negatívne vlastnosti alebo správanie tými dobrými. Keď pocítiš vďačnosť za to, že sa váš vzťah posúva k lepšiemu, budeš vedieť, že si na správnej ceste.

Krok č. 3 – Začni myslieť pozitívne

Posledným krokom k spokojnému vyrovnanému životu a vzťahu je prijatie toho, čo bolo a snaha myslieť dopredu a pozitívne. Netráp sa nad vecami, ktoré ťa oberajú o energiu. Buď vďačná za to pekné, čo život prinesie. Ak dáš vďačnosti šancu vstúpiť do tvojho života, aj takéto maličkosti ti dokážu zdvihnúť náladu.

Začni to praktizovať aj vo vzťahu. Nelám si hlavu nad každou výmenou názorov, kompromisom alebo nepochopením. Odpusti a choď ďalej. Ak sa zameriaš na to pekné, čo váš postretne, váš vzťah naberie úplne nový rozmer. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating