Pexels/Dmitriy Ganin

Tento problém sa týka predovšetkým dlhodobých vzťahov. Na začiatku bolo všetko vynikajúce, milovali ste sa aj viackrát do dňa, no postupom času sa tieto intervaly predlžovali, až sa z toho stalo raz za týždeň či nebodaj mesiac. 

Namiesto toho, aby ste sa snažili a urobili si romantiku aj doma, sedíte na gauči v rozťahaných teplákoch alebo v pyžame a vyjedáte čipsy pri sledovaní telky. Znamená to, že máte vo vzťahu problém? Ak spolu často nespíte, nebozkávate sa či neobjímate, je to predzvesť rozchodu? 

Ak si sa v tomto scenári našla a zľakla si sa toho, čo vás čaká, nemusíš sa ničoho báť. To, že nemáte medzi sebou toľko intímností a romantiky ako kedysi, je v poriadku a stáva sa to naozaj bežne. Váš vzťah je už zjavne na vyššej úrovni a viac vám záleží na tom, aby ste si spolu rozumeli. Dôvera, rešpekt, úprimnosť a komunikácia sú prvoradé.

K tomu sa pridávajú každodenné povinnosti v škole alebo práci, starosti či iné problémy, čas venovaný rodine, priateľom a koníčkom. Na konci dňa už niekedy neostáva dostatok energie na to, aby ste sa pomilovali. Viac vás poteší, že sa máte o koho na tom gauči oprieť a posťažovať sa, čo všetko ste v ten deň zažili.

Nič nie je stratené

Netvrdíme, že sa teraz musíte do milovania nútiť, aj keď na to nemáte náladu. Popracovať sa však dá na romantike a pocite, že tomu druhému na vás ešte stále záleží. V prvom rade by ste sa mali porozprávať o tom, aké prejavy lásky a maličkosti vás dokážu potešiť.

Jeho možno potešia raňajky pripravené do postele alebo ak mu budeš pomáhať pri opravovaní auta, teba zase možno očarí malým darčekom alebo pomocou pri domácich prácach. Ak sa naučíte rozpoznať jazyk lásky toho druhého, romantika sa medzi vás navráti sama a budete spolu vychádzať oveľa lepšie.

Veľmi dôležité ešte je, aby ste sa o nápravu snažili obaja. Ak by to prichádzalo len z jednej strany, vyhlo by sa to účinku. A keď sa zlepší romantika, polepší sa to aj vo vašej spálni. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating