Boxerka

S redukciou hmotnosti ide ruka v ruke aj pravidelný pohyb. Avšak ak si myslíš, že musíš schudnúť iba návštevou posilňovne či zdvíhaním železa, si na omyle. Vyskúšaj týchto päť aktivít a uvidíš, že číslo na váhe začne klesať.

Áno, je pravda, že bez pravidelného pohybu sa schudnúť nedá, avšak naozaj nemusíš začať chodiť do fitka. Postavu si vieš totiž vylepšiť aj inak ako cvičením v preplnenej posilňovni.

Ako schudnúť bez fitka?

Ak si si už upravila stravu aj celkovú životosprávu, zaraď do života tieto aktivity a uvidíš, že nadbytočné kilá ťa viac trápiť nebudú.

Keď chceš schudnúť, do svojho tréningového plánu musíš zaradiť viac kardia. Túto vetu si už pravdepodobne počula. Ručička na váhe sa síce môže pohnúť aj v prípade, že začneš zdvíhať ťažké váhy, no pôjde smerom hore. Zapríčiníš si tak totiž rast svalov.

Žena pri cvičení
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

HIIT tréningy

Pri chudnutí môžeš praktizovať napríklad HIIT tréningy, čiže vysoko intervalové cvičenie, pri ktorom sa poriadne zapotíš. Super je, že k nemu nepotrebuješ  takmer žiadne pomôcky. Zacvičiť si tak môžeš doma, v prírode či v obklopení rodiny a priateľov. Ak preferuješ kolektív, zvoľ si skupinové cvičenie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness