Žena pri jazere

Dnešná doba je už raz taká – všetci sa niekam ponáhľajú, máme množstvo povinností, v práci je na nás toho veľa. Život pod tlakom niektorých poháňa k lepším výsledkom, no dlhodobé vystavovanie takémuto štýlu môže mať nemilé následky na naše zdravie. Preto by sme mali vedieť, ako sa upokojiť, ak cítime, že je toho na nás už priveľa. Skvelé tipy priniesol portál Psychological Health Care.

My sme pre teba vybrali 3, ktoré sa dajú aplikovať okamžite a sú podľa nás akýmsi základom, na ktorý nepotrebuješ žiadne ďalšie myšlienkové pochody ani psychologické tréningy. Vždy, keď toho budeš mať na pleciach dosť a bude ťa chytať panika, vyskúšaj ich. Tvoje psychické aj fyzické zdravie sa ti poďakuje.

Pracuj s dychom

Jeden veľký nádych a výdych sú začiatkom upokojovania tvojej mysle. Pokojne si zavri oči a počítaj pomaličky do 10, pričom sa sústreď iba na svoj dych a to, ako ti vzduch prichádza a odchádza z pľúc. Táto rada ti pomôže upokojiť sa, ak vybuchneš od stresu či hnevu, ale aj vtedy, ak máš počas dňa pocit, že to už nezvládaš.

Len si sadni niekam mimo ľudí a takto medituj aspoň 5 minút na to, aby si sa mohla pustiť do práce s väčším pokojom.

Zameraj sa na pozitíva

Mnoho ľudí robí to, že v každej situácii vidí len to zlé. Čokoľvek sa stane, hľadajú zlé scenáre a už robia závery, ktoré ich zbytočne vystresujú. Ty to musíš uchopiť inak.

V každom momente svojho života, v obyčajnom dni v práci, ale aj v nečakanom probléme, sa snaž zamerať na niečo pozitívne. Veď všetko zlé je na niečo dobré. A pohár nemusí byť len poloprázdny, ale aj poloplný. Nauč sa pracovať so svojou mysľou tak, aby si ju nezaťažovala ešte väčším tlakom. Naučí ťa to, ako sa upokojiť, aj keď bude daná situácia naozaj vážna a ty budeš vďaka tomu lepšie reagovať.

Dopraj si prestávku

Či už si pôjdeš zacvičiť, dáš si relaxačný kúpeľ, vybehneš na hodinovú prechádzku do parku, alebo si budeš čítať knihu. Každý deň by si si mala nájsť chvíľu iba pre seba – bez ľudí a telefónu. Je dôležité vedieť dať si prestávku a oddeliť povinnosti od času na oddych. Vďaka nemu nedôjdeš do bodu, kedy vybuchneš, pretože už viac nebudeš vládať.

Zdroj: psychologicalhealthcare.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife