Denný horoskop
Pexels/ROMAN ODINTSOV

Nebudeme si nič nahovárať, táto doba je priam šialená. Všetci sa niekam ponáhľame, nemáme čas na veci, ktorým by sme sa chceli venovať, máme stres v práci, krízu vo vzťahu a ani spoločenská situácia nám na nálade nepridáva. A nie všetci vedia s tým mixom emócií, najmä, ak sú negatívne, pracovať. Ako sa zbaviť pocitu, že ťa to v jednom momente všetko dusí?

Nemusíš za tým hľadať veľkú vedu, ide priam o maličkosti, ktorým stačí denne vyčleniť len chvíľku. Chvíľku, ktorá bude venovaná iba tebe a prinesie okamžitý efekt upokojenia mysle a odbúrania stresu.

Športu zdar

Ak si si myslela, že sa fyzickej aktivite vyhneš, si na omyle. Už roky je dobre známe, že v zdravom tele, je aj zdravý duch. Pri akomkoľvek pohybe, či už ideš behať, plávať, hrať tenis či sa len tak prechádzať, vypúšťaš z hlavy všetky starosti. Zároveň dostávaš nové nápady a riešenia, či prichádzaš k odpovediam, ktoré tvoje vnútro hľadalo.

Nie len, že udržíš v kondícii svoje telo, ale dopraješ tak aktívny relax aj svojej hlave. Naplníš sa hormónmi šťastia a všetko sa ti bude zdať lepšie.

Meditácia nie je pre milovníčky ezoteriky

Ak naozaj nemáš čas na šport či z iného dôvodu nemôžeš vybehnúť von, stále je tu možnosť meditácie. Neboj sa, nie je to len pre tých, ktorí sa prihovárajú Budhovi. Meditácia je pre všetkých a najlepšie na nej je, že k nej potrebuješ iba ticho. Zavrieť sa v izbe, či si len tak sedieť na lavičke. Uvoľniť telo, zatvoriť oči a zhlboka dýchať. Ak si veríš, pokojne to sprav aj na stoličke v práci a nevnímaj nič okolo seba.

Sústreď sa iba na seba a vyžeň von všetky myšlienky. Nie len, že sa zrelaxuješ, ale tvoja myseľ sa stane viac kreatívnou. Ak nevieš ako na to, spoj ju s cvičením jogy, pri ktorej sa naučíš základy. Ide tu doslova o opak stresu.

Jedna hodina

Posledným tipom ako sa zbaviť stresu je pravidlo jednej hodiny denne. Počas nej sa budeš venovať sama sebe. Buď spomínaným cvičením či meditáciou alebo niečím iným. Pozor, nie je to hodina na to, aby si dobiehala úlohy či upratovala byt. Má to byť niečo, čo poteší tvoju dušu – čítaj knihu, daj si horúcu vaňu, choď na prechádzku so psom, maľuj obraz. Hlavne nerieš nič iné a maj vypnutý telefón.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife