pexels.com

Občas potrebujem do svojho života vniesť trocha hmly. Zastaviť sa. Spomaliť. Sústrediť sa len na vlastné dýchanie a na nič nemyslieť. Nechať všetko vôkol mňa plynúť a zabudnúť na strasti, ktoré do mňa narážajú pri každej príležitosti, kedy sa cítim byť opäť na pochybách. Zatvoriť oči a len dýchať. Nevnímať čas, ani priestor. Len tak byť.

zdroj: unsplash

Občas sa potrebujem zatvoriť medzi štyri steny a meditovať. Vpustiť do svojho vnútra trochu svetla, zatiaľ čo ma zovšadiaľ obklopuje tma. Ponoriť sa do svojich najhlbších strachov a analyzovať ich. Posunúť sa na svojej ceste vpred a všetko zlé nechať ísť. Začať tvoriť, viac čítať a robiť všetko to, čo ma robí šťastnou.

Občas potrebujem, najviac zo všetkých, ľúbiť hlavne seba. Myslieť v prvom rade na seba. Byť tak trochu sebecká. A je to v poriadku, pretože keď o pár dní vyjdem zo svojej hmly, svet sa bude točiť naďalej. Len ja budem o niečo iná. Pokojnejšia, vyrovnanejšia a hlavne – šťastná sama so sebou.

Urob to pre seba tiež. Ponor sa do hmly a nechaj za seba hovoriť svoje srdce. Aj keby to malo byť len na pár hodín. Dôležité je, aby na teba na konci hmly čakalo slnko. Zistíš to tak, že sa budeš viac usmievať, len tak sama pre seba a občas aj bez dôvodu, a tešiť sa z maličkostí. Nad hlavou sa ti rozoženú šedé mračná a vo všetkom budeš hľadať skrytý význam, väčší zmysel.

zdroj: pexels.com

Na to, aby bol človek absolútne šťastný, potrebuje mať niekoľko hobby. Mysli na to najbližšie, keď sa budeš cítiť osamelá, prázdna, smutná a zo všetkého deprimovaná. Prepusti svoje prílišné analyzovanie a dovoľ si stratiť sa v umení a kráse prírody. Mysli na svoju dušu, pretože ona najlepšie vie, kadiaľ sa vydať, keď sa cítiš stratená. Riaď sa svojou intuíciou a vnútorným hlasom, ktorý ťa povedie cez dni plné tmy. Život je o rovnováhe, a preto rob všetko s mierou. Zdržuj sa v hmle, ale na konci nezabudni vyjsť opäť na svetlo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife