Pár na kameni
Pexels/Adam Kontor

Zotavovať sa po rozchode je bolestivé. Ešte viac však bolí to, keď sa musíš posunúť ďalej, aj keď ho stále miluješ. Je to pocit, ako by si si mala vytrhnúť srdce zaživa. Je to nepríjemné, deprimujúce a plné nostalgie. Ako sa s tým vyrovnať?

V prvom rade by si mala byť zmierená s tým, že láska neprejde zo dňa na deň. Ak je to on, kto ukončil rozchod, priprav sa na príliv emócií a možno aj seba obviňovanie. Možno si budeš klásť otázku, či si nemohla urobiť niečo viac alebo niečo inak, aby ste sa nerozišli. Je to úplne v poriadku.

Ako druhé by si si mala pamätať to, že si silná žena a zvládneš akúkoľvek situáciu v živote. Porozchodové pocity nie sú nekonečné, ale iba nepríjemné. Keď to v sebe prijmeš a spracuješ, dodá ti to silu pokračovať ďalej. Nezabúdaj, že rozchodom nestrácaš na hodnote, iba získaš skúsenosti.

Žena a muž na tráve
zdroj: Pexels/Adam Kontor

Ďalej mysli na to, čo všetko máš pred sebou. Ako tretiu vec by si mala brať do úvahy budúcnosť. Aj keď sa rozídeš s niekým, koho stále miluješ, mala by si mať pred sebou víziu, ktorú chceš dosiahnuť. Tá ťa dokáže vytrhnúť zo stereotypu a smútku, ktorý počas zlomeného srdca môžeš zažívať.

A na oddych by si sa mala zamerať ako na poslednú vec. Dopraj srdcu dostatočný odpočinok a nehrň sa hneď do nového vzťahu. Možno by si si nahovárala, že si sa už „odmilovala“ a zaľúbila sa do iného, no realita by bola iná. V skutočnosti by predstavoval len náplasť na ubolené srdce, ktoré kričí o pozornosť.

Ponor sa hlbšie do seba, vypočuj ho a daj mu to, čo najviac potrebuje. Dostatok relaxu a nehy. Možno bude toto tvoj posledný rozchod.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating