Zamilovaný pár na lúke
Pexels/Vlada Karpovich

Vzťahy bývajú rôzne, no vždy som si myslela, že ich základ tvoria rovnaké priority. Dávno viem, že to nie je len o tom, že sa ti niekto páči. Keď už nie si single, čakajú ťa s tvojou polovičkou rôzne výzvy, na ktorých budete musieť pracovať ako pár. Teda, ak chcete žiť šťastne naozaj naveky. Rešpekt, dôvera a kompromisy, medzi vami nesmú chýbať. Prečo teda s tou poslednou vymenovanou vecou majú toľkí problém?

Keď je človek tvrdohlavý a stojí si za svojím, len ťažko sa zmení. Nemôže však potom očakávať, že sa mu jeho polovička bude naveky prispôsobovať. Nie, nie, takto to nefunguje. A ak áno, potom je tá druhá strana pekne hlúpa. Bez pardonu. Človek musí pochopiť, že už to nie je len o ňom, ale o nich dvoch, ako jednom celku. Prečo by mal jeden vždy ustupovať?

Muž drží ženu v záklone
zdroj: Unsplash/Allyssa Sayers

A ako sa vôbec naučiť robiť kompromisy?

To, čo dáš, sa ti vráti. Jednoducho vysvetlené, ako to funguje. Ak chceš, aby on pozeral filmový žáner, ktorý miluješ, potom si budeš musieť pozrieť aj ty jeho. Ak chce ísť on na hory a ty k moru, budete to musieť vystriedať oboje. On chce spálňu čiernu, ty bielu? Vyberte úplne inú! Toto sú veľmi easy príklady, no niekedy to bude o tom, že kompromis sa bude musieť nájsť aj v dôležitom životnom rozhodnutí.

Je to, akoby ste svojou obetou pre toho druhého dokázali, že sa naozaj milujete a máte snahu udržať váš vzťah pri živote. Nikto si tu nebude dupať nohou po zemi ako dievčatko, ktoré nedostalo vysnívanú bábiku. Všetko je to len o tom, aby ste sa veľa rozprávali, hovorili si pravdu, všetky myšlienky a pocity. A spolu hľadali cesty, ktoré budú pre oboch prijateľné.

Muž drží ženu za rameno
zdroj: Pexels/KoolShooters

Bez kompromisov vás čakajú mnohé hádky a nezhody, ktorým by sa dalo veľmi ľahko predísť. Stačí si len uvedomiť jedno.

Keď miluješ, chceš, aby bol tvoj partner šťastný. A ak ťa on miluje rovnako, spraví to isté pre teba. Nikto sa nemusí ničoho vzdávať, ak nájdete spôsob, ako vaše predstavy spojiť v prijateľné možnosti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating