unsplash.com

V dnešnej dobe skutočne žiť je ťažké. Z každej strany na nás pôsobí stres, ruch, problémy aj povinnosti. Každý od nich potrebuje vypnúť a vychutnať si jednoducho život sám o sebe. 

Minulosť a budúcnosť všetci z nás vnímame, ale čo sa deje práve teraz? V tomto okamihu? Na to sa málokto sústredí, aj keď by sme sa nad prítomným okamihom mohli na minútku zastaviť. Uvedomovať si prítomnosť vraj prináša do života akési spomalenie a vedie k väčšiemu vnútornému pokoju. Takže, ak máš pocit, že máš problém tešiť sa z prítomnej chvíle, tu je niekoľko tipov na to, ako si začať život naozaj užívať. Hneď teraz.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

1. Humor je kľúč

Nič nedokáže odstrániť negativitu lepšie, ako smiech. Ten je liekom na všetky rany i problémy. Život by sme mali brať s nadhľadom a nestresovať sa kvôli každej blbosti. Humor je dôležitým krokom ako brať život pozitívnejšie. Mali by sme si v každom dni zapamätať situáciu, ktorá nás potešila, rozosmiala, alebo bola proste len príjemná. Pretože ani to nemusí byť pravidlom. Zabuchla si si kľúče vo dverách? Namiesto nadávania to skús vziať s humorom a uvidíš, že ti taký prístup pritiahne aj rýchlejšie riešenie!

2. Vnímaj svoje telo

Ako sa hovorí, rozhýb sval a zmeň myšlienku. Možno to znie zvláštne, ale kedy si si naozaj uvedomila, ako je tvoje telo súčasťou života? Skús nevnímať nič, len to, ako sa ti chodidlá dotýkajú zeme alebo všetky tie mateiály, ktoré chytáš do rúk. Najlepšie je ísť sa prejsť bosá po tráve a vnímať len ten pocit. Vtedy si naplno uvedomíš prítomný moment.

3. Nemysli na chyby minulosti

Ľútosť nie je tvoja priateľka. Častokrát premýšľame o tom, čo mohlo byť v našom živote inak. Zobrať si z minulosti ponaučenie do budúcnosti nie je zlé, ale byť k minulosti stále priviazaná ťa môže zničiť a bráni ti vychutnať si prítomnosť. Namiesto toho, aby si ľutovala to, čo sa už stalo, skús sa poďakovať za to, že ti to dalo skúsenosť do života a spravilo ťa to silnejšou.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

4. Vymysli si povzbudenie

Mať na stenách motivačné citáty a každé ráno si v zrkadle opakovať „som krásna“ nemusí fungovať na každú. Neznamená to, že musíš na všetky takého povzbudenia zabudnúť. Vytvor si vlastné! Ak začneš deň s myšlienkou na to, čo ťa robí výnimočnou, uvedomíš si opäť sama seba a pritiahneš si k sebe pozitívne myšlienky, ktoré ti spravia krajší deň.

5. Neporovnávaj sa s inými

Porovnávanie sa s druhými ľuďmi je veľmi nebezpečné. Vo zvyku máme brať do úvahy len veci, v ktorých sme narozdiel od tých druhých horší, čo našej mysli vôbec nepomáha. A už vôbec nie nášmu životu. Na všetky takéto myšlienky rýchlo zabudni! Staraj sa o seba, o svoj život, o to, v čom si dobrá ty a nie o to, v čom by mohli byť lepší iní. Oni ti totiž pozitívny život neprinesú.

 

Zdroj: elitedaily.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife