Muž a žena

Keď sa žena zamiluje, chce byť pre svojho partnera dokonalou polovičkou. Keď si už získa jeho pozornosť a srdce, prestane sa snažiť tak, ako na začiatku. Až čas ukáže, či vie, ako byť dobrou partnerkou naozaj, alebo to bola iba predstieraná snaha. No existuje pár pravidiel, vďaka ktorým sa to dá aj naučiť. 

K tým základným patria práve tri nasledujúce body – sú to univerzálne tipy, ktoré fungujú v každom vzťahu a mali by byť „príručkou“ na to, ako byť dobrou partnerkou. Musíš to však s nimi myslieť naozaj úprimne.

Nauč sa ho naozaj počúvať

Už si sa niekedy sťažovala na to, že ťa tvoj drahý nepočúva? Jedným uchom dnu, druhým von a vôbec si nepamätá, čo si mu hovorila. Ale si aj ty na 100 % dobrý poslucháč? Možno ťa nezaujíma, o čom sa bavil s kamošmi, výsledok zápasu, či to, čomu sa venoval v práci, ktorej nerozumieš, no to neznamená, že by si sa nemala snažiť si to zapamätať.

Ani si nevieš predstaviť, ako by ocenil, ak by po čase zistil, že ho naozaj počúvaš a dokonca si si v hlave nechala aj detaily, ktorými mu dávaš najavo, že ti na ňom záleží.

Rešpektuj jeho osobný priestor

To, že ste vo vzťahu neznamená ani to, že ho vlastníš a musíš poznať (a dokonca aj byť s ním) každý jeden jeho krok.

Nechaj ho dýchať – rešpektuj, že má obľúbené aktivity, pri ktorých byť nemusíš. Nerob scény iba preto, že ide na jedno pivo s kamošmi. Nekontroluj mu mobil len preto, lebo máš v hlave neverné scénky. Musíš mu dokázať, že pri tebe môže byť sám sebou a nie sa cítiť ako pod tlakom.

Buď mu oporou

Toto je cesta, ako byť dobrou partnerkou. Častokrát očakávame, že muži budú vo vzťahu tí silní, tí, o ktorých sa môžeme oprieť, na koho sa dá spoľahnúť, tí, ktorí nám vždy pomôžu a podporia nás. No aj keď to nedajú najavo, aj oni potrebujú naše rameno. Aj ten najväčší „chlapák“ na svete potrebuje objatie milovanej ženy a vedomie, že ho vždy a vo všetkom podporí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating