Pár v zime

Ak by si dostala za úlohu vymenovať veci, ktoré by mali byť podľa teba vo vzťahu samozrejmosťou, čo by bolo na popredných miestach? Keď práve neprežívaš svoj prvý vzťah, potom dobre vieš, že len motýliky v bruchu nestačia na to, aby to fungovalo. Skutočná láska je o niečom úplne inom.

O mnohých jej základných pilieroch sme už neraz hovorili. Rešpekt, komunikácia, dôvera, kompromisy. Bez nich to nejde. No netreba zabúdať ani na to, či je tvoj partner ten, o koho sa môžeš naozaj oprieť. Dôvera je jedna vec, no vedomie, že je tu pre teba naozaj vždy, keď ho potrebuješ, je už niečo iné.

Skutočná láska nepozná čas ani diaľku

Nepozná žiadne prekážky ani výhovorky, ktoré by ju mali zastaviť. Keď niekoho miluješ, nepozeráš sa na nič iné, ničomu inému nedávaš prednosť, len si tam, kde ťa tvoja polovička potrebuje. Či ťa trápi maličkosť, mala si zlý deň, alebo sa stane niečo, čo ťa zrazí na kolená, tvoj partner musí stáť pri tebe. On má byť človekom, ktorý ti podá ruku, utrie slzu, a povie, že všetko bude v poriadku.

Keď ti je najhoršie, nepotrebuješ niekoho, kto ti neodpovie na telefonát, niekoho, kto si myslí, že veci zbytočne zveličuješ, ani niekoho, kto nepovažuje za potrebné prísť k tebe osobne. Ty potrebuješ človeka, ktorý bez váhania ide za tebou. Či je deň alebo noc. Človeka, u ktorého si na prvom mieste ty.

Skutočná láska sa skrýva v objatí, ktoré povie viac, než tisíc slov. Dá ti najavo, že tu pre teba niekto naozaj je. Nie sú to len sladké slová či nenaplnené sľuby. Je to dôkaz toho, že činy sú podstatné. Na konci dňa záleží iba na tom, či je pre teba niekto ochotný prejsť aj tisíce kilometrov, len aby ti dokázal, že to myslí vážne. Keď sa mu môžeš pozrieť priamo do očí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating