Vzťah

Snáď na tomto svete neexistuje ani jeden pár, ktorý by sa jej dokázal vyhnúť. Kríza vo vzťahu môže prísť kedykoľvek a v akomkoľvek rozmere. Je akousi skúškou, ktorá preverí, či sú si dvaja naozaj súdení. A ak to spolu myslia vážne, budú robiť všetko pre to, aby ju dokázali prekonať. Ako však začať?

Každý problém má iné riešenie a pre každého je tým riešením niečo iné. No každá kríza vo vzťahu by sa dala vyriešiť univerzálnymi bodmi, bez ktorých sa cez prekážku nedá dostať. Tieto 3 kroky sú potrebné na to, aby sa vám to podarilo.

Nájsť skutočný problém

Možno sa čuduješ, čo je toto za bod. Ale mnoho partnerských problémov sa skrýva za iné, pretože o nich nikto nechce hovoriť nahlas. Možno je vašim problémom, že sa často hádate a vyprovokuje vás aj maličkosť. No čo ak je za tou podráždenou náladou frustrácia z toho, že vám to neklape v intímnom živote?

Nájsť skutočný problém je to najdôležitejšie, inak budete krízy riešiť povrchovo a nikdy sa nedopracujete k výsledku, aký by ste čakali.

Hovoriť o ňom nahlas

Keď viete, čo je naozaj zlomovým bodom vašich nezhôd, nemôžete byť ticho. Nie je to trápne, smiešne ani ponižujúce. Partneri k sebe musia byť otvorení a vyložiť karty na stôl.

Recept na dokonalý vzťah
zdroj: Unsplash/Natali Hordiiuk

Hovorte o všetkom, čo vás trápi, hovorte o tom priamo a nahlas. Nemajte strach z toho, ako to vezme druhá strana, či z toho, že to môže pokaziť to, čo medzi vami bolo doteraz. Ak sa máte naozaj radi, nie je tu priestor na klamstvá a tajnosti.

Rozhodnúť sa pre spoločné riešenie

Ako sme už spomenuli v úvode, na každý problém existujú rôzne riešenia a dvaja ľudia môžu mať na to 2 pohľady. Pre vás je ale kľúčové, aby ste našli také východisko a takú cestu k riešeniu krízy, ktorá bude vyhovovať vám obom. Aj keby malo prísť z oboch strán k nejakému kompromisu. Ak v tom nie ste spolu, len jeden z vás lásku nezachráni.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating