Pexels/Andrea Piacquadio

Koľko času vlastne trávime na mobile? V dnešnej dobe ho z ruky takmer ani nepúšťame. Vyhľadávame informácie, chatujeme s kamošmi, scrollujmeme Instagram, čítame e-knihy, hráme hry, … Bezpochybne tvoria telefóny dôležitú súčasť nášho každodenného života. 

Staršia generácia tvrdí, že sme závislí a nevydržíme bez nich ani hodinu. Neustále máme potrebu niečo do nich ťukať ”. My len nad nimi krútime hlavami. No práve na základe týchto tvrdení vznikla nová choroba: slepota z nepozornosti. 

Najčastejšou jej príčinnou je multitasking (robenie viacerých vecí naraz). Dokonalým príkladom je kráčanie po ulici s očami prilepenými na mobile. Náš mozog sa totiž sústredí na obrazovku a vôbec nevníma veci, ktoré sa dejú dookola. A práve toto je príčinou mnohých zbytočných nehôd.

Ako zistím, že touto chorobou trpím?

Odpoveď nájdeš v  jednoduchom  a rýchlom teste. Stačí, ak zavrieš oči a pravdivo odpovieš na nasledujúce  4 otázky:

1. Aký strom rastie na začiatku tvojej ulice?

2.  Akej farby je budova oproti tvojím oknám?

3. Čo má/mala dnes na sebe oblečené tvoja najbližšia kolegyňa/kolega? 

4. Akej farby sú tvoje posteľné obliečky?

Ak si odpovedala na všetky otázky správne, ničoho sa báť nemusíš. Slepotou z nepozornosti netrpíš. Dávaj si však pozor na to, koľko vecí naraz robíš, a ako často a ako dlho máš v rukách svoj smartfón. Za pozornosť stojí aj zvážiť, či ten mobil častokrát tak nevyhnutne potrebuješ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife