instagram.com/odzadu

Šťastný vzťah by sa mal skladať z 3 vecí: komunikácie, rešpektu a dôvery. Práve dôvera je to, na čom sa pracuje najťažšie. Je to silný a zároveň veľmi krehký aspekt vzťahu. Ako zistíš, že v tom vašom úplná dôvera nechýba? Ak robíte tieto veci, nemáš sa čoho báť!

Hovoríte si o svojej minulosti

Ak ste mali v minulosti ťažké detstvo, či iné problémy, nebudete sa o tom rozprávať s niekým, komu neveríte. Takéto veci prezradíte iba niekomu, pri kom sa cítite bezpečne a komu na 100 % dôverujete. Nehanbíte sa pri tom odhaliť vašu slabú a citlivú stránku. Takže, ak poznáte vaše najhlbšie tajomstvá minulosti, je medzi vami silná dôvera.

Nebojíte sa byť sami sebou

Podľa psychológov môžu existovať imaginárne a prirodzené vzťahy. V tých imaginárnych to vyzerá tak, že partneri chcú vyzerať jeden pred druhým dokonalo. Dbajú na to, aby vyzerali vždy upravene, správajú sa ako z príučky slušného správania, hanbia sa odhaliť svoje záľuby či neresti. V prirodzenom vzťahu nemáte strach z toho, že ste sami sebou, cítite sa pri sebe uvoľnene a ako doma. Netrápi ťa, že pred ním zješ celý burger a on sa pred tebou nehanbí chodiť bez trička. Nemáš v hlave strach, že ťa uvidí v spodnom prádle cez deň. Jednoducho je vaša dôvera na takej úrovni, že sa nijako neobmedzujete.

Hovoríte si o každom detaile z vášho dňa

Keď sa po celom dni stretnete, hovoríte si o každej maličkosti, ktorá sa vám prihodila. Nie preto, že ste ukecaní a každému vešáte všetko na nos. Ale preto, že je vám prirodzené spolu komunikovať. Nezatajujete pred sebou, ak vás niečo počas dňa potešilo či nahnevalo. Takéto zdieľanie detailov rozvíja dôveru a harmóniu vo vzťahu a z vás robí nielen partnerov, ale tiež najlepších priateľov.

Poznáte svoje heslá

Heslo na odomknutie telefónu, heslo na sociálne siete, PIN kód kreditnej karty, … v dlhodobom a úprimnom vzťahu je úplne normálne, že si navzájom poznáte aj tieto údaje. Ak pred sebou nič neskrývate a veríte si, nemáte dôvod na to zamykať si mobil v blízkosti toho druhého, alebo sa odhlasovať na počítači z Facebooku, ak idete iba na toaletu.

A samozrejme, nepotrebujete sa navzájom kontrolovať

Ak nemáš potrebu volať mu každých 10 minút, ak je na pive s kamarátmi, či ťa on nebombarduje správami, kde si, ak „meškáš“ 10 minút domov z práce, viete, že je medzi vama dôvera. Nemáte dôvod obmedzovať voľný čas toho druhého a nerobíte žiarlivostné scény pri každej blbosti. V opačnom prípade máte s dôverou veľký problém.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating