Niektorí ľudia majú v živote šťastie, iní zas vraj smolu. Rozmýšľala si niekedy nad tým, čím to je dané? Je to naozaj osud? Máme všetko vopred vpísané vo hviezdach? Alebo ide o karmu, ktorá nám vracia to, ako sa správame?

Či na nejakú karmu veríš alebo nie, určite si si všimla, že v živote sa dobro i zlo vracajú tím, ktorí ich vykonávali. Môžeš to volať aj spätnou odozvou, v prípade zla trestom, či v prípade dobra odmenou. Isté je, že každému sa všetko vráti. Pozri sa na správanie človeka, ktorý sa zahráva práve s tou zlou karmou.

Vždy sa snaží hrať na dobráka

Mať vždy úsmev na tvári a vystupovať ako ten najmilší a najsrdečnejší človek na svete dokáže paradoxne iba niekto, kto je falošný. Nikto nemôže byť 24/7 milý a usmievavý, denne sa stávajú veci, ktoré nás prinútia zamračiť sa. Je jedno, čo sa takéhoto človeka opýtaš, vždy ti bude odpovedať milo a kladne, aj keď si myslí úplný opak. Takto zistíš, že ide o niekoho neúprimného. A práve jemu sa všetká tá faloš a klamstvá vrátia v čase, keď bude najviac potrebovať otvoriť oči od okolia.

Verí, že je stredobodom vesmíru

Nech sa deje čokoľvek, vždy v rozhovore strhne pozornosť na seba. Ide o istú dávku egocentrizmu a znehodnocovania problémov ostatných. Takéhoto človeka nezaujíma, že si práve zažila škaredý rozchod, pretože on zažil ešte horší. Je jedno, že teba bolí zub, jeho bolel 10x viac. A že si dostala skvelý darček? On dostal takýto už dávno! Namiesto toho, aby si vypočul niekoho, kto sa s ním chce porozprávať, strhne debatu vždy na seba. No až raz bude naozaj potrebovať, aby ho niekto vypočul, nebude pri ňom nik, pretože nikto nebude chcieť znova počúvať jeho životný monológ, ak to nedokázal ani on pre druhých.

Podceňuje hodnotu emócií

Nízka emocionálna inteligencia môže spôsobiť budúce zlyhanie – v práci, ale aj v osobnom živote. Ten, kto nevie čítať pocity druhých, nedokáže robiť ani kompromisy. Nedokáže s druhým človekom konverzovať na úrovni, akú práve potrebuje. Nechápe, kde v rozhovore môže prekročiť hranice, ktoré niekoho urazia. To z neho spraví niekoho, komu sa ľudia budú radšej vyhýbať.

Nezaujíma sa o veci, ktoré sa ho priamo netýkajú

Je oveľa ľahšie usmievať sa a prikyvovať na všetko, namiesto toho, aby človek povedal pravdu, ktorá môže byť nepríjemná. Tento človek to robí preto, lebo ho život druhých a následky ich konaní vôbec nezaujímajú. Ak sa ho opýtaš na názor, bude vždy súhlasiť s tým tvojím, pretože sa mu nechce riešiť iné východisko, ani to, ako by to mohlo ovplyvniť teba. Jediné, čo ho zaujíma je to, či sa ho to osobne dotkne. Pretože jeho život je predsa stredom vesmíru.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.