Pexels/cottonbro

Mala si už niekedy pocit, že si práve ty tou, ktorá sa vo vzťahu snaží akosi viac? Chceš robiť všetko správne, obetuješ samú seba len preto, aby si vyhovela partnerovi, prejavuješ mu city i rešpekt, no z jeho strany sa ti späť nedostáva ani polovica z toho, čo dávaš? Povieme ti na rovinu, zrejme nemáš po boku toho pravého.

Bolí to ešte viac, ak máš pocit, že skutočne miluješ, no asi tušíš, že on nie. 

Koniec medzi vami ešte nenastal, no tak sa zdá, že sa nezadržateľne blíži. Či už máte tichú domácnosť alebo hádky na dennodennom programe. Či sa to pokazilo akosi „samo“ a vytratila sa zo vzťahu iskra alebo neviete prekonať prekážku, ktorá vám prišla do cesty. Nie je to vaše najlepšie obdobie, ale ty sa nechceš vzdať. Nechceš zahodiť všetko to krásne, čo medzi vami bolo a veríš, že sa veci opäť dajú do poriadku.

Veď ste si spolu začali z nejakého dôvodu a láska tam vždy bola. Prežili ste si spolu rôzne veci a teraz by ste na to všetko mali zabudnúť? To predsa nedopustíš. Hľadáš cestičky a riešenia, ktoré by vám mohli pomôcť a aj keď do toho dávaš všetko, na konci dňa, niekde v hĺbke svojej duše tušíš, že on o záchranu vášho vzťahu vlastne ani nemá záujem. Inak by priložil ruku k dielu tiež. Ibaže, bojíš sa pozrieť pravde do očí.

Zatiaľ ťa neopustil a ty sa držíš myšlienky, že všetko bude znova dobré. Ale čas beží a nič sa nemení. Dokedy ešte čakať? Pomaly si začneš uvedomovať, že sa možno obaja bojíte opustiť určitú istotu, ktorú ste v sebe vzájomne našli alebo ste si na seba tak zvykli, že vám je ťažké niečo meniť. Aj napriek tomu, že už dávno nie ste šťastní a vaša láska už odletela niekam ďaleko.

A vieš čo? Toto je asi horšie ako rozchod, pretože takýto stav ťa ubíja a ničí deň za dňom. Veľmi pomaly, až si po istej dobe uvedomíš, že si stratila mesiace či roky života tým, že si sa držala pri tom nesprávnom človeku. Pri človeku, ktorému si dala celé srdce, ale on sa oň nechcel postarať. Pri človeku, ktorý si ťa nezaslúžil, pretože sa ani len nesnažil napraviť to, čo sa pokazilo. A ak nemal snahu urobiť ťa opäť šťastnou, potom ťa skutočne nemiloval.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating