instagram/maleyphoto

Na lásku a krásny vzťah treba vždy dvoch ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že sa milujú, že chcú si byť na blízku, venovať čas svojej polovičke a akceptovať ju taká, aká je. Znášať jej názory, problémy, radosti, ale aj nálady alebo zlozvyky, ktoré máva. Každá minca má dve strany, a preto aj na každý vzťah sú potrebný dvaja ľudia. 

Cítiť lásku a mať lásku v sebe sú tie najkrajšie veci v živote. Avšak lásku musíš cítiť aj vtedy, keď tvoj partner nekoná práve tak, ako by si chcela ty, ako si mu radila alebo čo by bolo pre neho to správne orechové. V každom probléme, ktorý sa vo vzťahu vyskytne sú dve polovice srdca a každá koná podľa svojho najlepšieho uváženia, preto nikde nie je napísané, čo je správne a čo nie.

Taktiež pri hádkach, mysli na pocity človeka, ktorý stojí pred tebou, ktorý ťa v dobrých aj zlých časoch miluje, opatruje. Nemysli na to zlé, ale na to krásne, čo máte za sebou a určite aj pred sebou. Pozri sa na pocity partnera, ktorý stojí pred tebou a snaží sa povedať ti svoj názor, svoj pohľad na vec.

Empatia.

To je tá emócia, na ktorú občas pri obviňovaní jeden druhého zabúdame. Zmeň to a nezabudni. Vcítiť sa do jeho kože – ako sa cíti a spoločnými silami skúste všetko riešiť hrou. On bude tebou a ty ním. On bude vravieť, čo asi cítiš ty a ty zas to, čo asi môže cítiť on. Tak sa obaja naučíte, že ako minca má dve strany, tak aj vy dvaja ste len ľudia a váš vzťah vidíte z dvoch pohľadov, pričom každý jeden má možno pohľad trocha iný.

Inak vníma starosti, inak sa cíti, inak to celé vníma. Dbaj na to, aby si vedela chápať, ale aj aby si bola pochopená.

Potom ten vzťah nebude len o dvoch ľuďoch, ale o jednej veľkej a krásne láske. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating