Muž a žena v objatí
Pexels/Ron Lach

Ktorá z nás sa ešte v láske nesklamala? Či už to boli väčšie alebo menšie rany, nikdy nie sú príjemné. S mužmi máme množstvo skúseností a neraz im dávame za vinu to, že sa naše vzťahy dostali do bodu, z ktorého takmer niet návratu. Avšak, čo ak si práve ty tá, ktorá to všetko pokazila? Čo ak si sklamala partnera tak, že to „prepáč“ nenapraví?

Nie sme sväté. Aj my robíme chyby. Klamali by sme, ak by sme tvrdili, že za všetko vždy môžu chlapi. Či už ich raníme vedome alebo nie, musíme za to niesť zodpovednosť. Niekedy je dokonca ťažšie žiť s vedomím, že si svojej polovičke zlomila srdce, než byť na opačnej strane.

Pretože v tom momente môžeš stratiť lásku, ale zároveň získať neskutočne ťaživý pocit viny, s ktorým sa len tak zmieriť nedá.

Nie vždy je neskoro

Mala si po svojom boku muža, ktorý bol dokonalý. Až na to, že si na to prišla vtedy, keď bolo neskoro. Keď si v jeho očiach videla smútok kvôli tvojim slovám a činom. Keď si počula slová o tom, ako si ho ranila, a že je koniec. V tej chvíli si si uvedomila, že si spravila chybu, ktorá ťa bude stáť veľa. No si ochotná spraviť čokoľvek, pretože on je ten, ktorého naozaj miluješ.

Ak si sklamala partnera, bez ohľadu na to, či šlo o „nevinné“ lži, ktoré bral viac vážne než ty, či škaredú neveru, v prvom rade sa nesmieš hrať na obeť. Ak ti na tom druhom záleží a svedomie ti hovorí, že to chceš napraviť, nezačínaj sa hlúpo obhajovať. On nechce počúvať o tom, aké si mala dôvody. On chce vedieť, čo môže od teba čakať. Čo sa stalo, to neodčiníš. No to, čo bude, ovplyvníš.

Nechaj vám čas. Čas pre teba, aby si zistila, ako veľmi ti záleží na druhej šanci. Čas pre neho, aby zistil, či ti tú šancu chce naozaj dať. Netlač na neho, nepros od rána do večera, a najmä, buď úprimná. Ak chceš nový začiatok, tak len s čistým štítom a sľubmi, ktoré budeš vedieť skutočne dodržať. Nes následky za to, že si mu ublížila. Len tak mu dokážeš, že sa to druhýkrát nestane.

Nikdy nie je neskoro na to, aby si dostala v láske možnosť ukázať, že si ju vážiš. Nikdy nie je neskoro na to, aby si oľutovala svoje prešľapy. A už vôbec nie je neskoro na to, aby si urobila kroky k náprave. Keď mu aspoň z časti na tebe záleží tak, ako tebe na ňom, tak ti dovolí ukázať mu to. Ak dostaneš druhú šancu, tak si ju váž. Ak nie, bude to pre teba lekcia, na ktorú nezabudneš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating