Teraz už budeš vedieť, čo si pozorne všímať.

Oči sú bránou do našej duše. Tento fakt už nikdy nikto nespochybní. Ich výraz, vyhýbanie sa priamemu pohľadu, zväčšovanie či zmenšovanie zreničiek… To všetko o nás prezrádza oveľa viac, než by sme si mysleli. Je tu však ešte niečo…

Vedela si, že existuje istý očný pohyb, ktorý je (takmer) jasným dôkazom toho, že človeku, oproti ktorému stojíš, sa páčiš?

Toto zistenie by mohlo uľahčiť viacero situácií. Vždy je predsa dobré vedieť, na čom sme. Nebudeme ťa ale ďalej naťahovať.

Vedci sa totiž rozhodli preskúmať, ako sa pohybujú naše oči, keď sa práve pozeráme na niekoho, kto sa nám páči. A výsledky?

pexels.com

Zistilo sa, že ako ženy, tak aj muži, sa objektu, o ktorý mali záujem, pozerali predovšetkým na oblasť hlavy (oči, pery, nos a pod.) a na oblasť hrudníka (hruď, prsia). Naopak, ak participantom niekto sympatický nebol a fyzicky ich nepriťahoval, pozerali sa predovšetkým na jeho nohy a na jeho chodidlá.

Jediný rozdiel medzi mužmi a ženami bol v tom, že muži sa pri pohľade na ženu, ktorá sa im páči, pohľadom “pristavili” aj v oblasti pásu a bokov.

Ak si ťa teda niekto skúma od hlavy po hruď, prípadne po pás, môže to byť signálom toho, že dotyčnej osobe sa páčiš. Ak však príliš často zablúdi aj k tvojim nohám alebo chodidlám, pravdepodobne má záujem o priateľstvo.

zdroj: spring

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.