unsplash.com

Článkov o láske, o sklamaní z lásky a o jej podobách náš portál ponúka naozaj veľa. No napriek tomu je to stále nevyčerpateľná téma, pretože lásku a jej pravý význam každý z nás vníma inak.

Niektorí ľudia milujú svoju rodinu, partnerov.. Niektorí milujú svojich domácich miláčikov, iní svoje autá, domy, oblečenie a ďalší zas pôžitok. Každý cíti lásku pre niečo iné, pretože každý sme iný, ale jedno máme dozaista spoločné.

Potrebujeme byť milovaní.

pexels.com

Ale vráťme sa späť k pojmu lásky. Čo je to láska? Pravdou je, že sme zabudli na pravý význam tej skutočnej.. Zabudli sme čo je to skutočná láska. Vytvárame si predstavy a ideály z romantických filmov, rozprávkových kníh, zamilovaných piesní, skrátka zo všetkého, čo je na pohľad dokonalé. Na tomto stoja základy tej beznádejnej lásky. Tej, kedy len tak blúdime od partnera ku ďalšiemu a nehľadáme iba ten vysnívaný ideál, ale aj samých seba.

„Si môj miláčik..“ „Si moje srdiečko..“

Z vlastných skúseností určite viete, že forma lásky založená na ideáloch je pre nás skôr bolestivá, než krásna a šťastná. Nemilujeme človeka takého, aký je, ale takého, aký chceme, aby bol. Dôvodom je, že ani tie na pohľad bezchybné ideály nie sú tak celkom bezchybné. Sú vytvorené na predstavách a vlastníctve. Pri takejto láske sebecky hľadíme na naše potreby a taktiež i na potrebu dokazovania toho, že niekoho máme.

„Ľúbim ťa, ak..“

Toto je ďalší typ lásky dnešnej doby. Milujeme sa pod podmienkami. S očakávaniami, že nám bude vrátené to, čo sme partnerovi sami poskytli. No v skutočnosti viac strácame. Je to vôbec láska?! Nie je, pretože ak nevieme ako milovať, tak lásku zničíme..

tumblr.com

Láska je niečo omnoho viac, než som spomenula vyššie. Všetci to veľmi dobre vieme. A každý z nás by sa mal snažiť dosiahnuť tú vyššiu formu lásky. Tú, ktorú nemusíme hľadať, ale príde sama. Tú, kedy vám nezáleží na tom, ako spolu vyzeráte, kde ste a čo si o vás myslia druhí. Tú, kedy skrátka bezprostredne milujete..

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating