Podľa počasia to vyzerá tak, že leto nám skončilo, aj keď sa tak stalo možno skôr, ako sme čakali. V našom nedávnom článku nájdeš tipy, ako si užiť dni, aj keď vonku prší. Ak si však mala leto plne nabité, tieto odporúčania možno ani nebudeš potrebovať, pretože si všetko už absolvovala. 

Na konci leta mávame zvyk bilancovať nad tým, čo sme za posledné dva mesiace zažili a či sme letné prázdniny využili naplno. Samozrejme, že niektoré z nás museli chodiť aj do práce, takže sme si nemohli užívať od rána do večera. To však nie je výhovorka na to, aby tvoje leto nemohlo byť perfektné.

Taktiež netreba zabúdať na to, že každého zaujíma niečo iné. My sme vybrali tie zážitky, ktoré k letu neodmysliteľne patria a nemali by chýbať na tvojom zozname, ktoré si prežila. Ak si stihla absolvovať nasledovné činnosti, tvoje leto bolo naozaj dokonalé a môžeš byť spokojná, nepremárnila si ho, ale užila si si ho naplno.

1. Grilovačky a opekačky s priateľmi a rodinou. Bez toho leto nemôže byť.

2. Deň strávený na kúpalisku alebo pri jazere. Kedy inokedy by sme okúpali, keď nie cez leto?

3. Turistika a prechádzky v prírode. Cez leto je naša krajina nádherná, bola by škoda nevyužiť to na spoznávanie nových miest.

4. Výlet do iného mesta. Hrady, zámky, zoo, jaskyne, galérie a podobne. Určite si navštívila aspoň jednu takúto turistickú atrakciu.

5. Dovolenka pri mori. Po všetkých tých ťažkých mesiacoch si si ju zaslúžila a určite ti padla dobre.

6. Piknik v prírode s priateľom alebo kamoškou. 

7. Pozorovanie nočnej oblohy alebo západu/východu slnka.

8. Bedminton, tenis, plávanie, korčuľovanie, bicyklovanie … Tieto športové aktivity k letu neodmysliteľne paria.

9. Vyrábanie domácej zmrzliny, džemov alebo miešaných nápojov. Domáce je jednoducho domáce.

10. Deň strávený ničnerobením a oddychom. Povolené čítanie kníh a sledovanie seriálov. Niekedy musíme aj zrelaxovať.

11. Fotenie v slnečniciach/repke/levanduli alebo iných rastlinách. Možno trochu klišé, ale takéto fotky bývajú veľmi vydarené. 

12. Dámska jazda s kamoškami. Spoločný výlet, drinky v meste alebo pyžamová párty. Dôležité je, že ste boli spolu a že ste si to užili.

13. Prejedenie sa červeným melónom. Bez neho by leto nebolo letom, no často nenachádzame správnu mieru, kedy ho máme dosť.

14. Deň strávený bez mobilu, len so zážitkami a blízkymi ľuďmi.

Tak čo, koľko z týchto vecí máš odškrtnutých na svojom zozname?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.