Každá z nás hľadá vo vzťahu niečo iné. Jedna svoj bezpečný prístav, druhá najlepšieho priateľa a tá tretia vášeň, ktorá bude horieť po celý život. Potom sú tu však aj ženy, ktoré partnerské vzťahy vnímajú úplne inak. Tak, že kvôli tomu nemajú šancu spoznať skutočnú lásku.

Berú ich ako niečo, čo je ich povinnosťou, pretože si myslia, že je lepšie uspokojiť sa s prvým, čo príde, len aby niekoho mali, a aby na nich okolie kvôli partnerovi netlačilo. Chlap pre nich znamená pokoj od „hanby“, ktorú by mali, ak by ostali slobodné dlhšie než ich rovesníčky.

A tak sú vlastne nešťastné pri niekom, koho si vzali z viery, že to s ním bude dobré. Lenže skutočná láska nie je o tom. Je o spontánnosti, vášni a nie pochybách. Ak to budeš vnímať rovnako a žiť s niekým, lebo lepšieho už asi nenájdeš, potom nemáš šancu zistiť, že by si ho našla.

Dôvodov, prečo si sama zablokuješ šťastie vo vzťahu je však viacero. Je pre teba chlap iba niekým, kto sa o teba materiálne postará? Človekom, ktorý je zabezpečený a tak ideš na túto istotu? Potom si aj ty niečím, čo si iba kúpil. A vieš, čo sa naozaj a nikdy nedá kúpiť? Ozajstné city. Ak vzťah vnímaš iba ako obchod, nečakaj nič viac.

A čo tvoje predstavy o pánovi dokonalom? Žiješ v rozprávkovom svete a myslíš si, že nikto pre teba nie je hoden, ak nemá vlastnosti, po akých túžiš? Potom môžeš čakať donekonečna na niekoho, kto nepríde. Nikto nie je ako z našich snov, ľudia sú skutoční. Majú svoje plusy aj mínusy. Ale to je práve na tom to skvelé. Ak očakávaš, že nájdeš dokonalého fešáka ako z časopisu, jediné, čo sa stane, bude, že nikdy nezistíš, aký je to pocit naozaj milovať.

Alebo vnímaš vzťahy ako chvíľkové záležitosti? Rada skúšaš nové „veci“? Flirt, zábava, iskra, vášeň, zabudnutie. Keď nemáš chuť viazať sa a berieš lásku ako zábavku, potom nikdy nespoznáš tú reálnu. A ak aj áno, zlomí ti srdce tak, ako si to ty spravila mnohým predtým.

Až keď budeš vnímať lásku a vzťahy s otvoreným srdcom, môže k tebe prísť ten pravý.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.