Myslím tú skutočnú ženu, ktorá nemúti chlapom hlavy a potom ich odkopne. Ktorá si až moc uvedomuje svoju krásu a využíva to. Myslím ženskú, ktorú niečo zaujíma. Umenie, hudba, móda, cestovanie, štrikovanie, hocičo.

Miluje a je milovaná, no miluje i samú seba. Vie vypočuť svoju kamarátku, i keď má sama problémy. Vie byť sebavedomá a príťažlivá i v starých veciach. Nebráni sa novým príležitostiam. Chce byť finančne nezávislá. Nemá problém si urobiť zo seba srandu. Vie byť ale i veľmi vážna, hovoriť o problémoch otvorene a uznať svoje nedokonalosti.

pexels.com

Nevie byť zlá či konfliktná, vtedy, keď jej to nejde, je ešte viac roztomilá. Nikdy sa nesnaží veľmi zmeniť muža, ak sa mu to nepáči. Jednoducho si vyberá muža, ktorý jej vyhovuje, ktorý ju chápe a rešpektuje. Nemá problém cestovať sama. Všetko, čo vstúpi do jej života, berie ako výzvu. Miluje, keď sa môže niečím inšpirovať. Nebráni sa stretnutiam s novými ľuďmi, avšak nezabúda na starých. Nemá problém pozrieť si film, ktorý vystihuje krutú realitu. Neodsudzuje ľudí, prijíma ich. Má svoje zásady a málokedy ich poruší. Určuje si vlastné pravidlá, no nesnaží sa byť mrchou. Ochraňuje svojich blízkych. Podporuje svojho muža, chystá mu prekvapenia, snaží sa vytvoriť harmonický domov.

Je veľmi kreatívna. Nebojí sa opýtať. Keď sa jej muž spýta, či ide do lesa maľovať na plátno olejovými farbami, prikývne a ešte k tomu dodá: „Áno, ale zoberme ešte aj motorovú pílu a potom to rozrežeme na dva obrazy.“ Je výborná hostiteľka, dokáže celý deň variť pred tým, ako príde návšteva, aj keď nerada varí. Vždy sa smeje úprimne a z celého srdca. Zbožňuje objatia. Vie, že nikomu nie je nič dlžná, avšak aj tak sa vždy chce zavďačiť. Ďakuje. Veľakrát. Za lekcie dobré i zlé. Jej deti sú jej životom. Je empatická. Nedrží diéty, ak vie, že by jej to skutočne ubližovalo. Rešpektuje svoje telo. Nemá problém si dať šalát, tak ako aj zbožňuje hamburger. Každý deň sa chce niečomu novému priučiť. Nie je jej cudzia hra na gitaru či na husle, tak ako by aj rada vedela opraviť auto.

pexels.com

Vie, že neexistuje zlé počasie, iba zlé oblečenie. Nebráni sa starým filmovým klasikám. Je svojská, vie sa riadne rozčertiť, no zároveň miluje večerné leňošenie v posteli. Je veľká mysliteľka, no občas to hrá na „neskúsenú“. Rada rozdáva úprimne komplimenty, no rada ich aj prijíma. Vie byť za veľmi slušnú a elegantnú, no zároveň sa vie vybrať na 2 týždne na horskú chatu. Ak ju aj oklameš, nezhodí ťa, avšak už ti nebude veriť. Nie je naivná. Práve naopak, uvedomuje si veci také, ako reálne sú, no občas i ona rada sníva.

Chlapi snívajú o takýchto ženách. Aj ženy o nich snívajú, pretože chcú byť také. Iné a pritom tak jednoduché. A zároveň jedinečné.

A viem, že ty si jedna z nich.

Oplatí sa pre teba žiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.