Klin sa klinom vybíja. Či nejako takto že?

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

V jednom dobrom seriáli som počula veľmi zaujímavé prirovnanie. Odkazovalo na to, čo sa udialo jednej z hlavných postáv. Dievča bola po dlhom vzťahu a ťažkom rozchode. Prvý chlap, ktorého po tom stretla bol jednoducho úžasný. Všetko by bolo super, keby nebol len „spálenou palacinkou“. Znie to vtipne, ale asi je to naozaj tak. Prvý chlap, ktorý sa objaví po tom čo ukončíš predchádzajúci (ten, o ktorom si si myslela, že bude tvoj always and forever) jednoducho vždy bude len spálenou palacinkou. Pretože ak si už niekedy robila palacinky, vieš, že prvá sa vždy pripáli.

unsplash.com

Bohužiaľ je to tak. Ak si nedopraješ dostatok času na zocelenie, veľmi ľahko sa môže stať, že tvoj nastávajúci bude len malou náhradou za tvojho ex. Chudák chlapec. Myslel si, že bude tvojou celoživotnou láskou, no nakoniec je len akýmsi klinom. A viem, že ty si to tak nechcela. Určite si mu neplánovala ublížiť. Len si jednoducho nebola zvyknutá byť sama. Chýbali ti dotyky, chýbala ti podpora, rameno, na ktorom môžeš spať ale sa aj vyplakať. A tak si brala to, na čo si ako prvé narazila. No dobre, možno nebol hneď prvý. Ale určite to bolo stretnutie v krátkom čase po tom, čo si ukončila svoj predchádzajúci vzťah. A ver mi, že kým sa nenaučíš byť sama kompletná, kým neprídeš na to, že šťastná sa vieš urobiť aj sama a nepotrebuješ na to iného človeka, dovtedy bude vždy tvoj nasledujúci chlap, len pripečenou palacinkou. A kto by ňou už len chcel byť?

Dopraj si chvíľu času osamote. Neubližuj chlapom, ktorí to s tebou myslia vážne. Neber ich len ako nálepku na dieru, ktorá ostala po tom predchádzajúcom. Zoceľ sa sama. Žiaden iný klin nepotrebuješ.