Kozmetické produkty
Pexels/Karolina Grabowska

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

O svoje telo sa staráš tak, že cvičíš. Svoj žalúdok plníš tými najlepšími jedlami a pre zdravú psychiku sa snažíš stretávať s priateľmi a rodinou. Čo však robíš v starostlivosti o svoju pleť? Každý deň by si mala používať tieto kozmetické produkty.

Čistiaci gél

Tvár by si si mala pred spaním vyčistiť, no napriek tomu sa na nej počas noci odohrávajú zložité regeneračné procesy, preto by si ráno mala začať čistiacim gélom. Samozrejme, ešte predtým by si ju mala opláchnuť vlažnou vodou. Nikdy nie teplou, lebo teplá voda pokožku vysušuje. Gél najlepšie pripraví pokožku na ďalší krok, ktorý by mal byť rozjasnenie pleti.

Kozmetické produkty
zdroj: Pexels/Misolo Cosmetic

Pleťové sérum s vitamínom C

Rozjasnenie pleti najúčinnejšie dosiahneš pleťovým sérom. Keď ti neprekáža investovať do kozmetiky, kúp si pleťové sérum s obsahom vitamínu C. Ten pôsobí ako antioxidant a vďaka nemu bude tvoja pokožka pôsobiť sviežejšie a nebude sa počas dňa veľmi namáhať.

Krém s SPF faktorom

Ďalej by si mala pokračovať s denným krémom. Nielen počas jarných a letných mesiacov, ale vždy by mal krém vždy obsahovať aj SPF, pretože pleti dodá potrebnú hydratáciu a ochranu proti slnku. Tiež by si nemala zabúdať na okolie očí a použiť krém aj na túto časť.

Kozmetické produkty
zdroj: Pexels/Anna Tarazevich

Balzam na pery

Predtým by si však pery mala pripraviť a dopriať im jemnú masáž, ktorú môžeš vykonať aj kefkou na zuby. Pery budú pôsobiť opticky väčšie a masáž im dodá krásnu sýtu farbu. Balzam by si mala zvoliť hydratačný, aby tvoje pery neboli ulepené, dopraskané a tvrdé.

Tak, ako sa staráš o svoje telo, by si sa mala starať o svoju tvár. Čím viac budeš investovať do jej starostlivosti, tým menej sa ti budú tvoriť vrásky a budeš pôsobiť mlado. Pleť však môžeš vyživovať aj zvnútra. Kvalitnou stravou prispeješ k tomu, aby sa známky starnutia začali prejavovať neskôr. V našom staršom článku sa dočítaš o potravinách, ktoré pôsobia ako liek dlhovekosti. Ich konzumáciou budeš mať pleť stále krásnu a pružnú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty