Ako sa zbaviť vrások
Pexels/Disha Sheta

Ukáž nám ženu, ktorá by nechcela byť navždy mladou. Mať hladkú tvár bez vrások, je snom nejednej z nás. Vďaka týmto potravinám, ktoré bližšie rozoberali odborníci na Healthline, môžeš starnutiu zabrániť.

Podľa štúdie by si sa mala zamerať na pravidelné jedenie týchto potravín. Ich konzumácia spomaľuje starnutie a zabraňuje rýchlemu rozširovaniu vrások.

Papája

Lahodné ovocie obsahuje veľa minerálov a vitamínov, ktoré dokážu zlepšovať elasticitu pokožky. Vďaka nej bude tvoja pleť neustále hydratovaná a dokonca sa môžu malé vrásky po čase aj stratiť. Papája obsahuje najmä vitamíny A, C, K, B, vápnik, draslík a horčík.

Čučoriedky

Čakala by si to od čučoriedok? Ak nie, musíš byť poriadne prekvapená. Podobne ako papája, aj čučoriedky obsahujú mnoho vitamínov A a C, no taktiež aj antioxidanty, ktoré spomaľujú starnutie. Zaujímavosťou tiež je, že vďaka týmto látkam si čučoriedky dokážu udržať svoju sýtu farbu.

Brokolica

Nie je iba výborným pomocníkom pri chudnutí, no taktiež je jedným z kľúčov k večnej mladosti. Dokáže ťa zasýtiť, je protizápalová, obsahuje veľa vlákniny, vápnika a vitamínov C a K. Tiež má v sebe zložky, ktoré prispievajú k tvorbe kolagénu a tie dodávajú tvojej pokožke pružnosť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife