Pexels/Polina Tankilevitch & Unsplash/Eiliv-Sonas Aceron

Ak je tvojím cieľom zhodiť pár kíl, zdravá a vyvážená strava je absolútnym základom. V spojení s pravidelným pohybom a pitným režimom máš vyhraté. Dôležité je, aby bolo tvoje jedlo pestré a bohaté na všetky makroživiny a mikroživiny. Urýchliť proces chudnutia môžeš aj tým, že do svojho jedálnička zaradíš potraviny, ktoré tuky doslova „požierajú“ !

Na týchto 5 by si nemala zabudnúť!

Ovsené vločky

Ovsené vločky sú známe tým, že ťa dostatočne zasýtia, dodajú ti energiu a vďaka tejto ich vlastnosti nebudeš mať potrebu stále niečo maškrtiť. Obsahujú vlákninu, ktorá je potrebná pre naše črevá a dokonca znižujú cholesterol a hladinu cukru v krvi. Výhodou je aj ich nízka cena, ktorá tvoju peňaženku poteší! Tipy na skvelé ovsené kaše nájdeš v článku tu.

Chilli papričky

Na pálivé jedlá mnohé ženy nemajú žalúdok, no také chilli papričky pri chudnutí zohrávajú svoju rolu! Obsahujú totiž kapsaicín, ktorý chráni organizmus pred rakovinou a udržiava zdravé srdce, ale tiež výrazne zvyšuje rýchlosť metabolizmu. Tuky sa doslova topia. Kapsaicín je výborný aj v boji proti celulitíde.

Zázvor

Zázvor je momentálne absolútne obľúbený kvôli svojim vitamínom, vďaka ktorým si posilníš imunitu. Okrem shotov a čajov je však obľúbenou prísadou aj v jedlách. Dokáže urýchliť látkovú výmenu a stimulovať produkciu žalúdočných štiav, takže efektívne spaľuje tuky.

Brokolica

Brokolica, to je superzelenina! Urýchľuje metabolizmus, keďže obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, je bohatým zdrojom vápnika, vitamínu K, E a A, a aj vlákniny, vďaka ktorej budeš mať pocit nasýtenosti na dlhú dobu. Pripraviť si ju môžeš na desiatky spôsobov! Vedela si, že 100g brokolice má iba 138kj?

Losos

Ryby v zdravom jedálničku nesmú chýbať, no azda najlepšou možnosťou pri chudnutí je losos. Ten je vynikajúcim zdrojom omega 3 mastných kyselín, ktoré okrem iného prispievajú k zníženiu krvného tlaku a jód v ňom zase dobre pôsobí na štítnu žľazu.

Losos je výborným zdrojom kvalitných bielkovín, ktoré počas chudnutia zabraňujú odbúravaniu svaloviny a urýchľuje metabolizmus, čím zabraňuje ukladaniu tukov do tela.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness