Je potrebné dostať v živote do bodu, kedy už vieš o sebe niečo povedať, kedy vieš, aké sú tvoje potreby a kedy vieš, kto si. Jasné, učíš sa to a zisťuješ každý deň. Avšak určite už máš svoje zásady, priority a pravidlá, ktorými sa riadiť. Toto sú tie moje.

Pravidlo č. 1: Nikdy nehovor, že si hlúpa alebo slabá

Častokrát si myslíme, že nič viac už v živote nemôžeme dokázať. Že vieme maximálne vyštudovať našu ľahkú školu a potom sa pre nás mladosť či pekný život končí. Čo tak začať si plniť svoje sny, hecnúť sa a dokázať najmä sebe, že si šikovná a skvelá?

Pravidlo č. 2: Tvoje telo je úžasné!

Som toho názoru, že ženy by sa mali o svoje telá starať. Nemyslím tým však odporné diéty, neustále snahy byť dokonalými kočkami či odopieranie si dobrého. Mám tým na mysli šport, ktorý ťa baví, jedlo, ktoré ti chutí a celková snaha cítiť sa vo svojom tele dobre.

 

Pravidlo č. 3: Ak to s niekým nemyslím vážne, nejdem ho oblbovať. 

Určite sa aj nám raz v živote stalo, že nás niekto zranil, ak nám dával nádeje v láske. Neznášam to a snažím sa to nerobiť ostatným. Nie je fér niekoho manipulovať a potom ho poslať preč z nášho života. Naozaj to nie je fér.

Pravidlo č. 4: Nikdy nerob ľuďom to, čo nechceš, aby robili oni tebe.

Jednoduché a trefné. Správaj sa k ľuďom tak, ako by si chcela, aby sa oni správali ku tebe. Nič zložité v tom nie je.

Pravidlo č.5: Si oveľa krajšia, než si myslíš.

Áno, večné podceňovanie, fňukanie a mrnčanie, že chceme mať väčšie pery, menší nos a lepšie prsia. Dennodenne sa pozeráme do zrkadla a frfleme, prečo práve my musíme tak odporne vyzerať, pritom tá ženská na instagrame vyzerá stále skvelo. Prestaň s tým. Zamiluj sa do seba.

Pravidlo č. 6: Povedz „nie“.

Povedať „nie“ nie je zlé. Áno, kedysi som sa išla aj roztrhnúť, aby som každému vyhovela, no dnes už viem, kedy treba povedať „nie“. Necítiť sa ako zlá osoba. Jednoducho nemôžeš byť stále na gumičke a myslieť a zachraňovať každého.

Pravidlo č. 7: Vyberaj si správnych ľudí.

Pamätáš si, keď si potrebovala mať desiatky skvelých kamarátov, ako si chcela byť najpopulárnejšie dievča na škole a byť nesmierne obľúbená? Hodnoty a priority sa menia a ja dnes som vďačná za pár ľudí, ktorým verím, pre ktorých by som urobila všetko a pri ktorých viem, že nie sú falošní a že mi skutočne prajú dobrý život.

Pravidlo č. 8: Nič a nikto nie je dokonalý. 

Toto si zapamätaj! Nič nebude nikdy úplne dokonalý a dokonca aj ten fešák, čo si ho nedávno spoznala, nie je úplne bez chyby. Neboj, je to v poriadku. Naozaj!

Pravidlo č. 9: Nemaj príliš vysoké očakávania. 

Nikdy od nikoho nič neočakávaj. Jednoducho príjmi skutočnosť, váž si samú seba, svoje hodnoty a zážitky, ale nikdy nič extrémne neočakávaj, pretože neskôr ti to môže príliš ublížiť.

Pravidlo č. 10: Buď sama sebou, nech sa deje čokoľvek.

Nikdy sa nemeň kvôli niekomu. Vždy buď sama sebou či už si na párty, doma alebo v škole. Je nutné, aby si zachovala svoje pravé „ja“ a nebola falošná.

Pravidlo č. 11: Aj zlé chvíle v živote sú potrebné

Nemôžeš očakávať, že každý deň bude skvelým dňom. Aká by to bola nuda, keby sa ti stále len darilo, nikto by ťa nesklamal a ty by si si žila dokonalo. Nie, tak ako neexistuje dokonalosť, neexistuje ani dokonalý život.

Pravidlo č. 11: Mierny Carpe Diem neuškodí nikomu.

To znamená- užívaj každého dňa. Nemyslím teraz tak, že musíš odísť z práce, zo školy a minúť všetky svoje peniaze. To znamená užívať si všetky momenty a chvíle, ktoré ti deň prináša. Užívaj, vychutnávaj. Ži.

Pravidlo č. 12: Nikomu nie si nič dlžná.

Myslím tým úsmev, pohľad, dobré slovo, hocičo, čo by ťa mohlo zneisťovať a ty by si sa cítila ako v klietke. Ak s niekým nechceš byť, nebuď. Ak s niekým nechceš ísť von, nechoď. Nikomu nič nedlžíš, nikomu sa nemusíš prispôsobovať, keď nechceš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.