Doteraz sme väčšinou žili v mylnej predstave, že prvý krok by mal urobiť chlap, inak to nebude správne. Ale prečo by sme sa toho museli držať aj teraz? Dievča, preber sa sa a nečakaj, kým ten pravý príde za tebou. Choď ho hľadať sama!

Určite sa ti už niekedy stalo, že si sa spoznala s milým chalanom, vymenili ste si čísla, prípadne profily na sociálnych sieťach… Ale čo ďalej? Chcela si mu napísať a ešte ako veľmi, no nechcela si sa mu vtierať a radšej si čakala, kým sa ozve on ako pravý gentleman. Ale čo ak mal spočiatku rovnaké myšlienky aj on? A napokon ste boli obaja smutní, lebo ten druhý sa zatiaľ neozval. Koľko nedorozumení a smútku by sme mohli preskočiť, ak by si vzala ten mobil do ruky ty a urobila prvý krok?

Hovorí sa, že chlapi radi lovia a ak má žena dostatok sebavedomia, trochu sa obávajú. Ale na druhej strane im takéto slečny imponujú a páči sa im ich dravosť a cieľavedomosť. Priznal to dokonca aj môj kamarát, ktorý je momentálne šťastne zadaný. „Keď za mnou Miška prvýkrát na diskotéke prišla, bral som ju len ako ďalšiu, ktorá chce drink zadarmo. Napokon sme spolu pretancovali celú noc. Na druhý deň hneď ráno mi napísala, ako sa jej to páčilo a chcela sa stretnúť znovu. Páčila sa mi jej priamosť, tak som s ňou išiel a dnes sme spolu už 7 rokov. Stále ma dokáže prekvapiť jej rozhodnosť a vďaka tomu sa s ňou nikdy nenudím.“

Toto je, samozrejme, len jeden príklad. Ak by si ale začala pátrať vo svojom okolí, určite by si našla ďalšie. V súčasnosti čoraz viac mladých ľudí hľadá potenciálnych partnerov na online zoznamkách. Ak by si objavila chalana, ktorý sa ti pozdáva, napísala by si mu? Určite si si hneď odpovedala, že nie, ale otázka je prečo? Čo najhoršie by ti hrozilo? No možno by neodpísal, to je všetko. Ale ver tomu, že vo väčšine by to vzbudilo minimálne zvedavosť. Málokedy sa im totiž stane, že si medzi správami nájdu prvý pozdrav od ženy.

Cez online zoznamku to skúšala aj moja kamoška, nazvime ju Mirka. „Keď sa mi nejaký chalan zapáčil, jasné, že som mu napísala, veď som nemala čo stratiť. Veľakrát sa mi už stalo, že som sa nedočkala žiadnej odpovede. Ale raz odpoveď prišla, začali sme si písať viac, zistili sme, že toho máme veľa spoločného a bolo. Pred pár dňami sme oslávili svoje 5. výročie.“

Asi som mala šťastie a natrafila som vo svojom okolí zrovna na ľudí, ktorým sa niečo takéto vyplatilo. Samozrejme, že nie vždy to ide tak jednoducho, ale ak to ani len nevyskúšaš, ako zistíš, či by to nevyšlo?

Nemusíš sa ničoho báť. Ako sme už spomenuli, väčšina mužov ocení tvoju iniciatívu. Pretože je veľmi pravdepodobné, že tú budeš vynakladať aj v iných oblastiach. Za pokus to stojí, no nie?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.