unsplash.com

Dnes som dostala niekoľko zaujímavých a šokujúcich správ od niekoho, koho som doteraz pokladala za moju lásku. Boli to správy, ktoré ma naozaj šokovali, ale zároveň som vďačná za to, že bol ku mne úprimný a povedal mi priamo, že to medzi nami nefunguje. Keby si sa ma pred rokom opýtala, povedala by som ti, že on je ten pravý. Bola som si takmer istá, že je človek, ktorý bude so mnou navždy. Ale po tom, čo som dostala dnešné správy, som zistila, že pravda je niekde úplne inde.

Pamätám si, že minulý rok, keď boli veci zlé, bola som zničená a zranená, pýtala som sa Boha, prečo je ku mne taký nespravodlivý, prečo nemôže vypočuť moje modlitby a dať mi to, po čom moje srdce túži. Teraz už viem, že keby som to dostala, bola by som najväčším bláznom na planéte.

zdroj: unsplash.com

Potvrdilo sa mi len to, čo už dávno viem, ale odmietala som si to priznať – Boh má pre mňa vždy lepší plán. Boh ma zachraňuje od vecí, o ktorých ešte neviem, že by mi mohli ublížiť. Boh nie je nespravodlivý, len ma chráni pred bolesťou.

Teraz už viem, že každý rozchod je pre mňa ponaučenie. Každé trápenie, ktoré som zažívala, znamená prebudenie do lepšieho sveta. A plač spolu so slzami ma nakoniec oslobodili.

Milujem život, pretože nám prináša v náhodný deň náhodné veci, ktoré môžu zmeniť naše myslenie a pohľad na svet. Uvedom si to aj ty. Nikdy nebudeš mať odpovede na všetky otázky a nikdy nepochopíš všetko, čo sa deje.

Ale je tu Boh. Boh, ktorý vie čo je pre teba dobré. Prosím, nauč sa oceňovať každé zbohom, každé zlomené srdce, rozchody, prekážky … pretože aj to má svoje dôvody, ktoré pochopíš neskôr. Aj to má svoj význam a zmysel. Možno nie teraz, o týždeň a ani o rok. No raz pochopíš, že všetko zlé sa deje pre niečo dobré.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating