Existujú len 3 typy ľudí v našom živote. Prvý je ten typ ľudí, ktorých absolútne zbožňujeme a nevedeli by sme si bez nich predstaviť nás život. Druhý typ ľudí sú tí, ktorých moc nemusíme, no rešpektujeme ich. Tretí typ sú ľudia, ktorí nám ublížili a my im buď nevieme odpustiť, alebo sme sa s tým už vyrovnali, no naše rany ešte stále nie sú zahojené. 

Väčšinou však presne ten tretí typ ľudí nás úplne zmení. Vďaka nim sme sa stali silnejšími a sebavedomejšími, aj keď to tak možno nevyzerá.

Ľudia sú dôležitým aspektom nášho života a aj keď sa v nich sklameme, potrebujeme ich. Sú to oni, s ktorými sme zažili tie najkrajšie príbehy života. Sú to oni, ktorí vytvárali naše dni a sú to oni, vďaka ktorým sme dokázali celý deň nehybne ležať v posteli a pýtať sa „prečo práve ja“.

Niektorým ľuďom sme dali všetko bez toho, aby sme očakávali, že sa nám to vráti. No vo vnútri duše sme to vlastne chceli späť. Nebolo však nič horšie, ak nám niekto prestal odpisovať alebo povedal „už ma to nebaví“.

zdroj: Photo by Wesley Tingey on Unplash.com

V dnešnom svete, kedy sa dbá na individualitu, akosi zabúdame, ako randiť, čo človeku dať a hlavne nevieme milovať bezpodmienečne. Neskôr sa strácame a tápame v tom, kým vlastne sme. Je to nekonečný kolobeh, ktorý nás ničí a my nevieme, čo s tým. 

Každému z nás sa stalo, že sme niekomu darovali svoje ciele, myšlienky, zasvätili sme ho do nášho sveta a prišlo tvrdé odmietnutie či dokonca odkopnutie. Ako keby nás niekto vycical, ako dementor z Harryho Pottera, a odišiel. Nechal nám len tie zlé spomienky a zlé myšlienky.

Zrazu bol pre nás svet šedým a škaredým miestom, v ktorom nič neznamenáme a nič pre nás nemá zmysel.

Dá sa s tým reálne aj niečo urobiť? Nemyslím si. Keď sa opäť zamiluješ, budeš si možno už dávať viac pozor, no určite opäť v niekom niečo zanecháš a opäť mu niečo zo seba necháš. Je to absolútne logické a tak trochu očakávané.

No to neznamená, že by si sa mala báť lásky a opovrhovať ňou. Zvykni si na to, že ľudia prichádzajú a odchádzajú, len málokto zostáva. Tak, ako ti niekto niečo dal a zanechal v tebe niečo, ty si niekomu inému niečo ponúkla. Je to akokeby výmena. Občas nefér. Občas bolí. No aj o tom je život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.