unsplash.com

Keď som ťa spoznala, nemyslela som si, že by z toho mohlo vzniknúť niečo viac.  Nebolo to tak dávno, čo ma zranil niekto iný, bolo to príliš čerstvé. Byť s iným mužom bolo vtedy posledné, čo som si želala. Ostatných som nebrala vážne a myslela som si, že s tebou to bude rovnaké. Ale mýlila som sa…

Mal si v sebe niečo zvláštne. Spontánny, úspešný, vtipný, správne zvrhlý, no zároveň človek s veľkým srdcom. Veril si vo svoje sny.  Išiel si si za nimi, nech to stálo čokoľvek. Možno práve to ma k tebe pritiahlo. Vždy som obdivovala ľudí, ktorí prekonávali nemožné a vďaka ich inšpirácií sa mi dnes kráča životom o čosi ľahšie.

Nemysli si, že to bolo pre mňa jednoduché. Obnoviť v sebe to, čo pred tebou zničil on. Znovu stratiť sebakontrolu, podľahnúť  predstave, že my skončíme inak. Uveriť, že mi niekto ukáže všetko, čo mi bolo odopreté. Všetko,  po čom som túžila a verila, že to môže skutočne existovať.  Čas plynul a obavy som v sebe potláčala, aj keď niekde v podvedomí ma sprevádzali naďalej.  Postupne sme sa dostali do bodu, kedy to medzi nami začínalo byť až nebezpečne pekné.  Žiaľ, netrvalo to dlho.

zdroj: unsplash.com

Tvoja práca ťa pohltila natoľko, že ti na mňa neostal absolútne žiaden čas.  Zoznam priorít si nemal dlhý a ja som sa naň skrátka nedostala. Videl si pred sebou len svoj sen a ja som sa pomaly strácala niekde v úzadí. Uvedomujem si, že nemám vôbec právo na to, aby som ti niečo vyčítala. Veď som to už predsa spomínala, tvoja motivácia bola tým, čo sa mi na tebe zapáčilo. Určite som nezamýšľala brániť ti v tvojich cieľoch.

Nikdy som nechcela od teba veľa. Nepotrebujem byť  na tebe závislá, mám svoj vlastný život.

zdroj: unsplash.com

Chcela som byť len niekým, kto bude pri tebe stáť, keď budeš bez síl.

Chcela som byť niekým, kto s tebou bude prežívať tvoje úspechy.

Chcela som byť tou osobou, ktorej venuješ hoci len jedinú hodinu týždenne. Niekto, na koho len tak ľahko nezabudneš.

Pamätáš si, čo nás zblížilo?  To, že píšem. Oslovil ťa jeden z mojich článkov. A pozri, kde sme dnes. Dnes píšem tieto riadky o tebe. Strácam sa vo vlastných pocitoch a už netuším, čo k tebe vlastne cítim. Možno je práve toto náš začiatok, alebo náš koniec, neviem. Viem len to, že nechcem, aby si bol ako on. Len ďalší, čo mi ublížil.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating