Je jedinečná. Iná. Jej osobnosť vyžaruje spôsobom, akým si predtým ešte nevidel, a to ťa núti myslieť na ňu viac, než si bol zvyknutý. Zaujíma ťa, pretože má v sebe ukryté niečo, čo ťa láka dostať sa k nej o čosi bližšie. Nie je to obyčajné dievča a ty ju túžiš spoznať, čo najlepšie. Srdce ti podskočí, keď uvidíš ako vchádza do miestnosti a keď ti napíše, tvoj deň je hneď krajším.

No ešte pred tým, než sa rozhodneš milovať ju, mal by si vedieť, že s tými neobyčajnými to nemusí byť vždy jednoduché.

Má svoje vlastné zásady, ktorých sa bude držať nech sa deje čokoľvek. Nebuď prekvapený, ak s ňou veci nepôjdu „podľa plánu“. Má totiž svoju predstavu o tom, ako by láska a dvorenie malo vyzerať. Povie ti na rovinu, čo si myslí, pretože úprimnosť, si cení a vyžaduje ju. Je jej jedno, čo si o nej myslia druhí, pokým nikomu neubližuje. Žije si svoj život tak, ako ona sama chce a je s ním spokojná. Má sa rada na toľko, že nedovolí, aby sa k nej niekto správal inak, ako si zaslúži. Vie, že to najdrahšie, čo jej môžeš dať, je tvoj čas.

Predtým, ako sa ju rozhodneš milovať, porozmýšľaj, či si pripravený na zmenu. Pretože, to láska so životom robí. Zmenia sa tvoje priority, budeš musieť robiť kompromisy, a niekedy skloniť hlavu a uznať vlastné pochybenie. Porozmýšľaj, či je tvoj srdce veľké natoľko, aby si doň vtesnal ešte jednu osobu. Porozmýšľaj, či máš dostatok času na to, aby si jej ho venoval. Predtým, než si ju rozhodneš k sebe pripútať musíš vedieť, či ostaneš, keď sa nad vami mraky zatiahnu. Polož si otázku, či pri nej dokážeš stáť, keď bude úspešnejšia ako ty, alebo naopak, keď sa jej život bude na chvíľu rúcať.

Zamysli si sa, či si ju budeš vedieť vážiť a tolerovať prípadné chyby, ktoré má každý z nás. Či k nej dokážeš byť priamy a úprimný.

Predtým ako sa ju rozhodneš milovať si uvedom, že láska je záväzok. Možno to s ňou nebude vždy prechádzka ružovou záhradou, no bude to stáž za to. Pochopíš to, keď ti dovolí milovať ju a tvoj život dostane úplne novú hĺbku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.