Žijeme v dobe, kedy sú dlhoročné vzťahy skôr vzácnosťou ako samozrejmosťou. Po niekoľkých neúspešných vzťahoch som sa zamýšľala nad tým, akú robím chybu, v čom je problém, že ma každý chlap nechá alebo skôr odhodí ako nejakú hračku? Čo som nejaká vadná?

Nie som žiadna mrcha, som obyčajná baba, ktorá len chce, aby ju niekto miloval. Do každého vzťahu som dávala 100%, snažila som sa spraviť všetko, aby dotyčný bol najšťastnejším mužom pod slnkom, snažila som sa byť v jeho očiach perfektná…

Zistila som však, že som sa snažila len o jeho šťastie a moje som utláčala dozadu. Snažila som sa tak veľmi, až som zabudla na seba a on zabudol na to dievča, do ktorého sa zamiloval. Zanedbávala som kamošov, rodinu, seba…Tak veľmi som chcela byť perfektná v jeho očiach. Všetko som prispôsobovala jemu. Povedala si si, že tebe sa to nemôže stať? Aj ja som si to vravela, ale láska je láska…zatemní ti myseľ, oslepí oči…;)

Stocksy_txpc203e9889nY000_Small_398598

stocksy.com

Po rozchode prišla otázka, čo teraz? Čo som vlastne robila pred ním? Nevedela som si spomenúť, pretože všetky svoje koníčky som nechala niekde na začiatku vzťahu odložené v šuflíku. Začala som znovu hľadať samú seba, vracala som sa k tomu, čo milujem.

Nesnažím sa už byť perfektná, pretože ak ma má mať niekto rád, bude ma milovať takú, aká som.

Preto, nech si akákoľvek: náladová, tichá, ukecaná, drzá, milá…nikdy nezabúdaj na to, že práve preto sa do teba ON zamiloval, nestrácaj samú seba.

Ak je to ten pravý, nikdy ťa nebude chcieť zmeniť, ale bude ťa milovať so všetkými tvojimi nedostatkami. Ak je to ten pravý, tak ti ani nedovolí zmeniť sa.

Nesnaž sa byť perfektná, buď sama sebou a ten pravý si ťa nájde a obľúbi. Nezabúdaj, že možno nie si perfektná, ale si originál.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.