Mexiko je v poradí tretia krajina s najväčším počtom obetí koronavírusu. Zomrelo tu už 46,688 ľudí a celkovo nainfikovaných doteraz bolo 424,637. Pre bezpečie turistov a obyvateľov tejto krajiny chodil po pláži zamaskovaný muž, aby im pripomenul, že pláže sú aj naďalej zatvorené. Viac o tom informovala BBC.

Mexiko sa ocitlo na tretej priečke v počte úmrtí kvôli koronavírusu. Miestne orgány však uviedli, že počet nainfikovaných môže byť výrazne vyšší než uvádzajú čísla.

Ani táto krajina sa nevyhla ekonomickému úpadku. Prezident Andrés Manuel López Obrador chce docieliť, aby sa Mexiko znova postavilo na nohy, a tak jeho vláda ešte v máji oznámila postupné uvoľňovanie opatrení.

Napriek tomu by však mali byť ľudia naďalej opatrní. Veľkým varovným signálom je práve stúpajúci počet obetí a nakazených. Z toho dôvodu sa počas víkendu prechádzal pri návštevníkoch pláže muž v maske smrtky. Chcel tak docieliť, aby sa turisti a obyvatelia vrátili do svojich príbytkov.

K tejto problematike sa vyjadrili už viaceré významné osobnosti. Hlásia, že v súčasnosti je rovnako dôležité nosenie ochranného rúška. Je to efektívna prevencia, ktorou nechránime len seba, ale tiež svoje okolie.

Niekoľko motivačných odkazov takto venovala verejnosti známa herečka Jennifer Aniston. Svojim sledovateľom venovala tvrdý odkaz, že ľudská nezodpovednosť by nám mohla len uškodiť. Viac sme o tom informovali v tomto článku. K jej názoru sa pridali aj ďalšie celebrity, a tak uverejňujú na svojich  sociálnych sieťach fotografie v ochrannej maske.

Zdroj: BBC

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.