„Včera som ťa milovala a milujem ťa aj dnes. Len dúfam, že zajtra ťa už nebudem milovať. „

Myslela som, že keď si ľudia povedia tieto dve čarovné slová, znamená to, že sa prijímajú s tým, čo ten druhý má a hlavne s tým, čo nemá. Že sa milujeme so všetkými chybami, v zlých dňoch, s inými názormi. Lenže niekedy vám ten druhý nedá na výber. Donúti vás k tomu. Donúti vás k rozchodu, ktorý vy ani nechcete.

V nepríjemných chvíľach by sa mal chlap pozrieť žene do očí a rozísť sa skôr, ako to pokazí všetky pekné spomienky. Nebyť srab a nejako prejaviť, že vám na tom záleží. Naša veľká chyba je, že sa prikláňame k názorom druhých ľudí, väčšinou dosť blízkych ľudí. A tí to s nami predsa myslia dobre, hovoríme si. Často ostatným veríme viac, ako sebe. Koľkokrát „tými ostatnými“ môže byť rodič alebo súrodenec, najlepší priateľ. Ale skutočnosť je, že len my vieme, ako ten vzťah vyzeral vnútri, akým hlúpostiam sme sa spoločne nasmiali, ako sme sa po nociach bláznivo milovali a boli do seba ponorení.

zdroj: unsplash.com

My, ženy, potrebujeme utvrdzovať lásku. Chceme gestá, dlhé konverzácie, sladké textovky, chceme budovať, zažívať a prežívať. Ale čo potrebujeme najviac je čas. Potrebujeme, aby ste nás nejako zahrnuli do svojho života. Aby sme patrili do vášho sveta a to ako inak, než úplne. Nemusíte s nami byť celý deň, každý deň. Tiež si rady poklábosíme s kamarátkami, alebo si v pokoji oholíme nohy.

Možno vám príde, že vy len dávate a nič nedostávate. Skutočne? Bez nás žien, ktoré vás v noci poškrabkajú na chrbte, urobia dobrú omáčku, by bol predsa svet smutný, chladnička prázdna a noci bez lásky. Veď my vás máme stále v hlave, čo robíte, čo si myslíte.

Dnes už viem, že to so mnou moje srdce myslí dlhodobo. Že už sa nechce ďalej trápiť, že sa rozhodlo skôr, než zafungovala hlava, ktorá sa bála byť v noci sama, ktorej chýbajú reči na dobrú noc.

Vzťahy medzi ľuďmi by sa mali posúvať ďalej, plánovať a hovoriť spolu so všetkou pokorou a pochopením. Neposmievať sa, keď druhá strana plače, neklamať a neodstrkovať sa, keď druhý chce „len“ viac vášho času. Pritom čas, to je to najviac čo človek má a môže dať. Myslím, že si to tak proste chcel. Len si nevedel, ako z toho von. Ja som ti nedala dôvod, to ty si ho dal mne. Nikoho nikdy nedonútite, aby vás miloval so všetkým, aby s vami bol v každú voľnú chvíľu. Naozaj som ti niekedy chýbala? Alebo to bola len odpoveď na otázku? Myslím, že zo všetkého ti bude chýbať vedomie, že ma už neuvidíš. Vždy si si myslel, že ma znova uvidíš.

zdroj: unsplash.com

Posledná myšlienka je otázkou, kde sú tí muži činu? Tí čo urobia niečo trúfalého a budú na vás čakať aj keď nie ste doma. Možno im za to len nestojíme, možno im niekto povedal, čo majú urobiť. Myslím, že by aj muži mali popremýšľať, prečo ich ženy opúšťajú. Venovať sa vzťahom ako my ženy, pretože potom by s nami nemali taký problém.

Aj keď moje srdce práve teraz krváca, takto sa rozhodlo a ja dúfam, že tak je to správne. Prajem môjmu srdcu, aby ho celá táto vec prešla. „Už chápem, prečo si ma nechal ísť, len som tomu nemohla uveriť. Myslela som .. vlastne už ani neviem, čo som si myslela. „

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.