Pre niektorých vzťah neznamená vzájomné porozumenie, úcta, či úprimnosť. Pre niekoho je to len spôsob, ako  si podmaniť a ovládať toho druhého bez ohľadu na city. V prípade, ak si u svojho partnera odhalila tieto znaky, zbystri pozornosť a dávaj si väčší pozor!

Ak ti neustále ponúka svoje rady, i keď ty o ne nemáš záujem, niečo tu nie je v poriadku. Totižto ti chce do hlavy natlačiť pocit, že len on vie, čo je pre teba najlepšie a za najlepšími rozhodnutiami v tvojom živote stojí práve ON.

Ak snažíš navrhnúť niečo ty, v tvojom návrhu nájde predsa niečo, čo nie je správne alebo je hlúpe. Myslíš, že je to správny postoj partnera? Je to len skok od toho, kedy ťa začne presviedčať o tom, že bez neho by si bola stratená duša. To nie je láska. Je to len nechutná manipulácia.

Nič horšie azda neexistuje, ako manipulácia cez jedlo a postavu. Ak ti sľúbi letnú dovolenku za predpokladu, že do leta schudnete aspoň niekoľko kíl, lebo sa na pláži nebude za vás hanbiť, veľa to o ňom prezrádza. Kde je jeho láska? No nie je… Ak ťa nemiluje takú, aká si, čert ho ber. Útočiť na sebavedomie a hlavne sa sebaúctu, to dokáže naozaj len… vieš si domyslieť.

Nemilujúci a manipulatívny partner nikdy nepreberie zodpovednosť za svoje správanie. Pri všetkom zlom sa prezentuje ako obeť, ako ten, na ktorom je spáchaná nespravodlivosť.

V jeho logike za nič nemôže, je do svojho správania vždy donútený. „Keby si ma toľko neprovokovala“ alebo „Keby si neurobila to a to, tak by som nemusel…“ Je to podľa teba normálne?

Ide mu len o to, aby mal pri sebe osobu, s ktorou sa bude hrať ako s bábikou. Nehladí na to, čo cíti druhá strana. Tu máš teda jasné dôkazy, že v prípade takéhoto správania nejde vôbec o lásku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.