Poznám ten pocit, keď si užívaš slnečné lúče sama na lavičke a okolo teba prejde šťastný párik. Premýšľaš ako a kde sa tí dvaja stretli, čo ich spája a prečo sú spolu. Dokonca veľmi dobre poznám aj ten pocit, keď ti kamarátka mesiac po rozchode oznámi, že má nový objav a ty si vyše roka nestretla nikoho zaujímavého.

Niekedy mám pocit, že ma láska náročky obchádza. Už nečakám lásku na prvý pohľad ako z americkej romantickej komédie. Preto sa pred nádejným Johnom nezložím herecky do kolien, aby mi podal pomocnú ruku. Nie, proste sa to nestane.

Ľudia radi rozprávajú o svadbách a deťoch. A ešte radšej sa na ne pýtajú. „Koľko deti by si chcela mať? Kedy sa chceš vydať?“ to sú otázky, ktoré si dostala určite už nespočetne veľa krát. Avšak keď si stále sama je problematické odpovedať na ne.

unsplash.com

Myšlienka, že raz stretneš niekoho skvelého sa ti zdá, tak ako aj mne, takmer nemožná. Vyzerá to akoby bola láska prinajmenšom milión kilometrov vzdialená. Pri tom nehľadáš hneď niekoho na sobáš, iba niekoho s kým sa môžeš baviť, tráviť čas, či maznať, a aj tak je ťažké ho nájsť.

Rada by som ťa uistila, že zajtra stretneš svojho osudového muža, ale obe vieme, že nemôžem. Jediné čo ti môžem poradiť, a čo ti určite radia kamošky tak ako aj mne, užívať si každý deň, kým sme slobodné. Raz si nás láska nájde. Po svete pobehuje viac než 7 miliárd ľudí, niekde tam von sú aj tí naši.

Možno to celé znie ako reči, ktoré chceme počuť, aby sme sa cítili lepšie. To, že sú pravdivé zistíme až keď stretneme niekoho nového. Dovtedy sa naďalej slň na lavičke a užívaj si krásny deň

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.