Pred pár dňami sme hovorili o tom, aké vlastnosti z teba urobia výnimočnú ženu. Aby si vo svojom živote mala rovnováhu, nemala by si zabúdať ani na efektivitu. Môžeš sa inšpirovať úspešnými ľuďmi a ich každodennými zvykmi, ktoré ich doviedli tam, kde sú teraz.

Pravidelná ranná rutina

Po kvalitnom a dostatočne dlhom spánku (aspoň 7 – 8 hodín) majú svoju pravidelnú rannú rutinu, ktorej sa každý deň venujú. Väčšina úspešných ľudí vstáva skôr, aby toho cez deň viac stihli. Ráno by si mala začať tým, že nejaký čas venuješ sebe. Môžeš si zacvičiť, urobiť si dobré raňajky alebo si prečítať pár strán z knihy. Telefón zatiaľ do rúk neber.

Všetko majú naplánované

Počas rannej chvíľky pre seba by si si mala naplánovať a spísať, čo ťa v daný deň čaká. Tie najhoršie a najťažšie veci by si mala urobiť ako prvé, kým máš najviac energie. Asi žiadneho úspešného človeka neuvidíš bez diáru, takže ak ho nemáš, čo najskôr si ho zabezpeč.

Na nič nečakajú, sú proaktívni

Úspešní ľudia nečakajú na to, kým im úspech a peniaze spadnú do lona. Chopia sa každej príležitosti a robia jednu akciu za druhou. Nehrozí, že by sa nudili alebo sa ľutovali, že sa im niečo nedarí. Ak zlyhajú, hľadajú ďalšie spôsoby, ako niečo urobiť.

Neustále vzdelávanie sa

Ak chceš byť úspešná, budeš sa musieť stále učiť niečo nové. Veľa úspešných ľudí pravidelne číta a málokedy ide o beletriu. Hľadajú motivačné knihy, z ktorých si môžu odniesť nové zaujímavé informácie. Taktiež môžeš navštevovať semináre, prednášky či kurzy. Takto investovaný čas do seba sa ti vždy vráti späť.

Zdravý životný štýl

S úspechom ide ruka v ruke aj zdravý životný štýl. Pravidelné cvičenie a vyvážená strava sa postarajú o to, aby tvoje telo fungovalo a aby ťa nezradilo v tej najnevhodnejšej chvíli. Zabudni na zlozvyky ako fajčenie alebo pravidelné pitie alkoholu. To všetko by len brzdilo tvoj progres.

Dôraz na duševné zdravie

Okrem fyzického zdravia je dôležité zamerať sa aj na to duševné. Rob veci, ktoré ťa bavia a pri ktorých dokážeš zrelaxovať a oddýchnuť si. Pravidelne by si mala navštevovať wellness či masáže, no pokojne môžeš meditovať aj doma. A ak budeš mať nejaké problémy, neboj sa vyhľadať pomoc kouča alebo psychológa.

Netrávia celý deň s mobilom v ruke

Určite by si povedala, že úspešní ľudia majú mobil celý deň v ruke, no to nie je pravda. Okrem telefonátov vybavia len tie najnutnejšie maily a vôbec nezabíjajú čas na sociálnych sieťach a neustálom scrollovaní. Ak by nemali pracovné povinnosti, bez problémov by si vedeli dopriať digitálny detox.

Príjmy z viacerých zdrojov

S efektívnosťou sa spája aj rozloženie rizika. Nemôžeš sa spoliehať len na jednu prácu a jeden príjem. Čo by sa stalo, ak by si oň prišla? Svoje príjmy by si mala mať z rôznych zdrojov, čo úspešní ľudia veľmi dobre vedia. A najlepšie je mať aj pasívne príjmy, ktoré k tebe jednoducho prúdia.

Obklopujú sa podobnými ľuďmi

Ako ti určite došlo, takíto ľudia nemajú čas na to, aby sa obklopovali toxickými kamarátmi, ktorí by ich akurát sťahovali dole. Hľadajú si rovnako zmýšľajúcich priateľov. Ono je to veľmi jednoduché. Ak začneš svoj život meniť, rovnakých ľudí ti začne posielať do cesty sám vesmír. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.