Sľuby, sľuby, sľuby… Sú to len prázdne slová, ktoré sa málokedy naplnia. Počúvame ich z každej strany. Veríme im. Veríme VÁM. Ak by som si chcela napísať zoznam vlastností, ktoré by mal mať môj muž, vystačil by mi na to papierik od žuvačky.

Vlastnosť, ktorá väčšine súčasných ľudí chýba je úprimnosť. Toľkokrát skloňovaná a omieľaná a aj tak stále nenaplnená a nepochopená. Zvykli sme si na to, že SLOVO je perfektný prostriedok dosiahnutia cieľov. Naučili sme sa klamať v škole, v práci, rodičom, priateľom a ľudom, na ktorých nám záleží. Je naozaj také ťažké povedať veci také ako sú? Myslieť ich vážne a vedieť, že ich naplníme? Že svoje slovo dodržíme.

zdroj: unsplash.com

Nehľadám muža, ktorý mi sľúbi precestovať svet.

Nehľadám muža, ktorý mi sľúbi, že mi splní sny.

Nehľadám muža, ktorý mi kúpi všetko po čom túžim.

Nehľadám muža, ktorý na mne bude závislý.

Nehľadám muža, ktorý bude hovoriť o láske do konca života.             

Nehľadám muža, ktorý tvrdí, že sa na inú ani nepozrie.

Nehľadám muža, ktorý sa bezo mňa nikam nepohne.

Hľadám muža, ktorý vie, čo chce.

Hľadám takého, ktorý menej vraví a viac koná.

Hľadám takého, čo za mnou príde, keď mi bude chýbať.

Takého, čo dodrží svoje slovo.

Takého, pri ktorom sa budem cítiť ľúbená bez toho, aby mi to musel hovoriť každý deň.

Takého, čo pri mne bude stáť v dobrom aj zlom.

Chcem MUŽA činu, takého čo si najprv premyslí a potom koná.

zdroj: unsplash.com
Ktorý nemá prázdne slová a nesnaží sa nimi namotať čo najviac naivných mladých žien. Mal by si byť vedomý toho, kto je a podľa toho sa aj správať.  Muža, ktorý vie robiť kompromisy a uvedomuje si ako veľmi sú vo vzťahu dôležité. Muža, čo pre mňa urobí veci nezištne, bez nejakého postranného úmyslu. Takého, ktorý vie dať nabok svoje ego a v niektorých situáciách konať podľa srdca.

Chcem muža, ktorý bude láskavý nie len ku mne, ale aj k iným. Takého, ktorý je čestný. Mužom činu je taký chlap, ktorý si uvedomuje svoje chyby a snaží sa na nich pracovať. Má vytýčené osobné ciele a nebojí sa za nimi smelo ísť. Muža, ktorý je dobrodruh. Hľadám muža v pravom zmysle slova. Nie chlapca, ale muža.

A preto milí muži, vždy, keď máte nejaké dievča alebo sa pokúšate ho dostať, položte si otázku: „Chcel by som, aby raz moja dcéra chodila s mužom ako som ja? „

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.