Aquaparky na Slovensku
Instagram/vadasthermalresort/tatralandia/besenova_vodny_park

Leto je priam stvorené na kúpanie. Ak sa chceš schladiť vo vode, máš na výber viacero možností – jazerá, mestské kúpaliská alebo rovno zábavné parky. Vybrali sme pre teba tie najlepšie a najobľúbenejšie aquaparky na Slovensku, v ktorých sa zabavíš počas celého dňa.

V našom nedávnom článku nájdeš tipy na to, ako zvládnuť celý deň na kúpalisku bez problémov a čo by si si mala so sebou zobrať. To isté platí aj o aquaparkoch. Môžeš si vybrať jeden z týchto šiestich a buď si istá, že sa v nich nudiť nebudeš. Bazény môžeš striedať s toboganmi alebo inými zaujímavými atrakciami.

Aquacity Poprad

Návštevu Tatier môžeš spojiť aj s kúpaním v Aquacity Poprad. Je na tebe, či sa rozhodneš iba pre vstup do bazénovej časti, kde sú aj tobogany alebo navštíviš aj vitálny svet s wellnessom. Ten rozhodne stojí za to a na výber máš viacero druhov sáun.

Aquaparky na Slovensku
zdroj: Instagram/aquacitypoprad

Tatralandia Liptovský Mikuláš

Od iných aquaparkov na Slovensku sa Tatralandia odlišuje inými zaujímavými atrakciami. Na vlastnej koži si môžeš vyskúšať simulátor divokých vĺn, ktoré môžeš skrotiť na surfe. Aj keď sa to zdá jednoduché, dá ti to zabrať.

Vadaš Thermal Štúrovo

Okrem bazénov, wellnessu a toboganov sa v Štúrove môžeš tešiť aj na lanový park, minigolf, vodné bicykle, wakeboard alebo športové ihriská. Veľmi obľúbený je aj bazén s vlnobitím, ktorý ti pripomenie morské vlny.

Vodný park Bešeňová

Oddych a zábavu si môžeš užiť aj v Bešeňovej. Okrem klasických atrakcií tu nájdeš aj prekážkovú vodnú dráhu, raftovanie, vodnú sopku a vyskúšať si môžeš dokonca aj potápanie.

Meander park Oravice

Medzi obľúbené aquaparky na Slovensku patrí Meander park v blízkosti poľských hraníc. V bazénoch je pripravená liečivá geotermálna voda a tiež tu nájdeš aj bazén s umelými vlnami. Zaujímavosťou je aj morský aerosólový kúpeľ.

Aquapark Senec

Ak si z okolia hlavného mesta a nechce sa ti cestovať ďaleko, nesklame ťa ani návšteva Senca. Nájdeš tu viacero bazénov a toboganov, v ktorých sa zabavia veľkí aj malí.

Ak by si sa predsa len rozhodla pre kúpanie v jazere, v našom článku nájdeš odporúčania na tie najobľúbenejšie

Viac z kategórieCestovanie