Ja Vás na jednej strane chápem. Áno, zažívate o niečo častejšie „friendzone“, ako my ženy. Avšak nikto nemá nárok na život druhého človeka, na jeho zmýšľanie a rozhodovanie. Občas to tak cítim, že v tomto sme my, ženy, v nevýhode. Ak automaticky niekoho odmietneme, sme hlúpe a namyslené. Ak sa s niekým bozkávame na párty, sme jednoducho len štetky, ktoré nestoja o vážny vzťah. Ak sa opijeme a správame sa hlúpo, sme odsúdeniahodné bytosti, s ktorými sa netreba stretávať a už vôbec ich ani riešiť.  Ak nás stretnete na párty a sme opité, rozmýšľate o tom, prečo sakra tak pekné dievča pije a je lacná. No to, že vy to robíte pravidelne je v poriadku. Nedajbože, že fajčíme. Fuj… preboha, to dievčatám nesedí.

Vlastne… tento list je venovaný tak ako aj mužom, tak aj nám, ženám. Každému.

„Ale veď však možno… niekedy… by aj bola dobrá. Veď.. veď vieš…nehovorím, že ju chcem, ale keď sa človek nudí…“ -hovoria dvaja kamaráti, ktorí hľadajú ženu na celý život, nadávajú na všetky ženské v ich živote a hneď potom sa vyberú na párty, kde idú za neznámymi kráskami, s ktorými si spríjemnia noc.

Áno, sme mladí, hlúpi, robíme veci, ktoré neskôr ľutujeme. No prosím, zachovajme rešpekt voči tomu druhému. K žene, k mužovi. Nerobme zo seba agresorov, nedobytné hlupane a neberme tohto druhého ako nejakú vec.

zdroj: unsplash.com

Chápem vás, mužské pohlavie, pretože to niekedy s nami nemáte vôbec ľahké. Ale tak isto chápte aj vy nás!

Drahí muži, predtým, ako nás odsúdite, skúste aj vy porozmýšľať, či je to akceptovateľné, ak sa každý víkend ocitnete na párty, kde nemáte problém so ženským pohlavím, kde neustále pijete ale hľadáte dievča, ktoré bude neustále bystré, krásne, milé, slušné.

Vôbec nie som zástancom dievčat, ktoré sa opíjajú. O tomto tento článok nie je. Týmto článkom chcem len vyjadriť, že tiež nie sme dokonalé, občas potrebujeme urobiť hlúposti, len tak. Niekedy sa potrebujeme zahrávať s ohňom alebo jednoducho padnúť na dno. Potrebujeme sa naučiť, potrebujeme zažiť.

Tiež sa vieme chovať hlúpo, ale nie sme zlé. Milujeme letné večery, kde sa len tak prechádzame, milujeme pokoj, ticho, prírodu a našich najbližších. Milujeme milovať a zbožňujeme byť zaľúbené. Nechceme ubližovať a už vôbec nechceme raniť vaše city. Určite nie úmyselne. Verte nám, že nie sme zlé a prosím, správajte sa tak k nám. Ani my nie sme dokonalé, občas riadne odcudzujeme, snažíme sa chovať dospelo, ale nie vždy nám to ide. Áno, aj my sa k vám občas správame hrubo, namyslene a sme naozaj odporné. No prosím, takisto ako ani my, ani vy nezabúdajte na to, že sme bytosti, ktoré si zaslúžia pochopenie, ktoré nie sú len na spestrenie chvíľky a zbavenie sa.

Buďme k sebe ohľaduplní a tento svet bude krajší.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.