@makeupbylucid

Lucia Sládečková alias Lucid je naša najznámejšia makeup artistka, ktorá miluje extravagantné líčenie, na instagrame má vyše 170 tisíc fanúšikov a svojou energiou nás dostáva! Sme veľmi poctené, že dnešná naša #Slovenkadna je kus inšpiratívnej ženskej, ktorá na sebe tvrdo maká, nesťažuje sa a vychutnáva si každý jedeň deň s pokorou, ale aj s dobrou náladou, ktorá je skutočne nákazlivá. Dámy, Lucid Sládečková!

 

Ahoj Lucid. Áno, každá ťa poznáme ako výbornú makeup artistku, milujúcu mamičku malej Lýdie, avšak skús sa opísať ty. Ako sa vnímaš? Kto je Lucia Sládečková?

Vnímam sa ako žena, ktorá si prešla rôznymi životnými situáciami a neboli vôbec ľahké. Ľudia vidia prítomnosť a nevedia, čo je za mojou húževnatosťou. Každý máme svoj príbeh a ja som veľmi empatický človek, ktorý je rád nápomocný. Milujem smiech a pomáha mi prebíjať sa, pomáha mi v práci, doma, ráno vstať a ísť ďalej. Som veľký realista a čítam vždy medzi riadkami.

Nemám rada medziľudské hry lebo mám svoj názor. Aj za to som vďačná. Som skúsená, ale vždy ma niekto prekvapí. Milujem úprimnosť a ľudí, ktorí nezávidia a tešia sa z mojich úspechov. Som neskutočne hanblivá a kedysi som sa tak hanbila, že pri chôdzi som nevedela ako mám klásť ruky. Vypracovala som sa a ruky idú úplne prirodzene. (smiech)

Nedávam ľuďom druhú šancu. A teraz som matka, cítim sa už ako dvojnásobná, keďže mám milovaného synovca a milovanú dcéru. Milujem svoju rodinu a urobím čokoľvek, aby som im bola vždy nápomocná.

Aké je tvoje životné motto, alebo filozofia, podľa ktorej žiješ?

Všetko je tak ako má byť a deje sa to pre niečo. Každému sa všetko vráti.


Čo ťa štve na dnešnom svete? Je niečo, čomu by si chcela pomôcť a tak využiť svoju slávu pre dobrú vec?

Úžasná otázka! Nemám takú silu, aby som mohla hovoriť otvorene o všetkom, ale ľudia veria fakt hocičomu a mňa to mrzí. Nepoznajú pozadie a tým si žijú svoj zvláštny svet. Často si hovorím, či to fakt ľudia nevidia? To naozaj tomu veria? Môj dosah na ľudí využívam na to, aby som ukázala reálny život, nie stále hrané situácie na vlogu, blogu a tam, kde všetci pripravene reagujú. Neotupujem ďalej ľudí s tým, s čím nesúhlasím. Zapájam sa do pomoci, v ktorej vidím význam. Niekomu pomáha už len to, že neutrálne poradím. Udržiavam komunikáciu s ľuďmi na instagrame a často si s nimi píšem do druhej hodiny ráno. Ale nesúdim a nesnažím sa verejne zhadzovať. Toto ma napríklad štve. Ale ja s tým nič nenarobím, aj keď si prajem svetový mier.

Čo podľa teba chýba dnešným dievčatám, ženám?

Sebakritika. Nejak sa vytratila. Ženy svojou emancipáciou dosiahli, že veľa mladých mužov sa postavilo do role ženy. Ženy trpia a nie sú šťastné. Žijú vo vzťahoch, kde nevidia význam, len majú strach zo samoty.

Čo považuješ ty za úspech a aké sú tvoje plány do budúcna?

Veľa žien poznamenalo, že som otvorila dvere vizážistom v mediálnom svete. Možno aj áno reláciou, ktorú naozaj robím s láskou, ale zatvorilo mi to brány do ďalších projektov, keďže ma nevnímajú ako freelancera, ale tvárou projektu. Úspech vnímam pracovný, ale aj súkromný. Som 6 rokov na trhu a práca ma baví, to je úspech. Ale viete čo ma neskutočne teší? Že ma ľudia vnímajú. Keď sa povie Lucid, vedia, že je to vizážistka a priradia moju tvár.

Mňa to neskutočne teší  a ďakujem, že som si denno denným odhodlaním a tvrdou prácou, sebazaprením vytvorila celkom silnú základňu ľudí, za čo ďakujem sebe, ale aj Vám. Plány do budúcna boli veľké a rôzne. Na chvíľu som pracovne nasadená, ale dávam si malú pauzu, pretože milujem svoju dcéru a rozhodnem sa, keď bude na to správny čas.

Kto je tvoj obľúbený fiktívny hrdina?

Toto je veľmi milá otázka. Ale ja mám reálnych ľudí ako mojich hrdinov, ktorých obdivujem, nie sú to zákonite priatelia, ale ľudia, v ktorých verím a mala som možnosť ich vnímať dlhší čas.

Čo si na sebe najviac vážiš a čo si vážiš na iných ľuďoch?

Vážim si pochopenie, som chápavá. Mám rada pravdovravnosť, férovosť a vyžadujem to aj od ľudí.

V rámci nášho heštegu #Slovenkadna podporujeme mladé dievčatá a ženy, aby si viac verili, aby pochopili, že sú výnimočné a krásne. Ako sa vidíš ty, čo sa týka krásy? Máš s tým problém, alebo sa cítiš dostatočne sebavedome?

Pôsobím sebavedomo a neprístupne od nepamäti. Kedysi ma to mrzelo, keď mi to povedali, teraz to mám ako svoju obranu. Nie som veľmi sebavedomá, priam naopak, vždy si musím potvrdiť, či je to fajn. Nevnímam sa ako krásna žena. Som atraktívna, ale skôr mám silné vyžarovanie. Bola som veľmi kamarátska, dávam si väčší pozor na moje žoviálne správanie.

Ale rada podporím ženy a dievčatá. Okolo mňa ich mám naozaj veľa a rada s nimi komunikujem, pozdvihnem, čo je na nich krásne a často vidím, ako sa tešia. Mám 99% úžasnú klientelu, som za moje klientky vďačná. Teším sa na nich. My sa rozprávame vždy o nás, nie o niekom – tak sa spoznávame a dozvedáme sa množstvo situácii , na ktorých sa vieme niečo aj naučiť.

Ak by si mala spomenúť jednu vlastnosť, ktorá ťa vystihuje, aká by to bola?

Som empatická.

Akého žijúceho človeka najviac obdivuješ?

Mojich rodičov. Teraz chápem, ako veľmi trpeli, keď sme neposlúchali alebo chodili von. Pochopila som veľmi veľa vecí, keď som sa stala matkou.

Čo je pre teba najcennejšia vec, akú vlastníš? Myslím z materiálnych vecí.

Mám veľký citový vzťah k svojim veciam a dávam si na všetko veľký pozor, zarobila som si na ne sama. Ale nie sú pre mňa tak dôležité ako city. Mám teraz však milú novinku, ktorú si stále obzerám a to je môj nový domov.

Prezraď nám najlepšiu radu, akú si dostala.

Nikdy sa nevzdávaj. Mamina mi vždy hovorila a učila ma: dopraj, bude ti dopriate. Nezáviď! Buď sama sebou. Spoliehaj sa len sama na seba.

Na dnešného človeka sú obrovské nároky. Dnes človek musí byť úspešný, neustále vysmiaty, vizuálne príťažlivý, bohatý a spokojný. Nie všetko sa dá zvládať, samozrejme. Ako to vnímaš ty? Cítiš občas obrovský tlak zo strany verejnosti, alebo to neriešiš?

Mám rada štýlových ľudí, páčia sa mi ľudia, keď sa vedia o seba pekne starať, ale nie prehnane na karikatúru. Ľudia ma majú radi, keď rozdávam energiu, ktorej mám naozaj veľa. Áno, kladiem dôraz na môj zovňajšok, ale len do miery, aby ma to neobťažovalo. Pre mňa nie je dennou prioritou dokonalosť a nerada trpím kvôli kráse. Ja však musím uznať, že som šťastná.

Moja rodina je zdravá, ja som zdravá. Denne ďakujem za náš život a zdravie. Vždy sa poďakujem za situácie a možnosti. Niekomu to príde ako klišé, ale v konečnom dôsledku, nič mi nechýba. Som vyrovnaná a preto sa viem tešiť. Aj keď nie som najkrajšia, nemám všetko čo by som chcela, nemám bohatstvo, ale mám všetko a mám to vďaka sebe.

Odpovedz na otázku: „Som naozaj človekom, ktorým chcem byť?“

Čestne prehlasujem, som človekom, ktorým chcem byť! A viete prečo? Nebojím sa byť sama sebou a hovorím, čo si myslím. Neskutočne ma to vie odbremeniť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieRozhovory