Známa slovenská módna návrhárka Jana Pištejová prišla na to, čo jej spôsobovalo bolesť hlavy. Nemusí byť za tým iba nedostatočný pitný režim alebo ubolená krčná chrbtica. Ak máš podobný problém, mala by si si šetriť oči. O tejto problematike viac informovala Pištejová na svojom instagramovom profile.

„Dlho som nevedela prísť na to, prečo ma v poslednej dobe bolievala hlava. Celé dni. U mňa veľmi neobvyklá vec,“ napísala v úvode. Následne sa snažila nájsť príčinu tejto bolesti, no zistila, že to za to nemôže tie klasické dôvody. Známa slovenská návrhárka si uvedomila nasledovné: „V pracovné dni, keď neustále namáham oči či už kreslím, píšem, sústredene zaostrujem zrak na látky, písmenká či obrazovku počítača je to najhoršie.“

Ak ti je táto situácia známa alebo iba príliš veľa pozeráš do telefónu, dopraj svojim očiam oddych. Rovnako sa ti odvďačí aj tvoja hlava, ktorá ťa vďaka tomuto kroku bude menej bolieť. Samozrejme, keby sa ti so zrakom vyskytol iný problém, siahni po dioptrických okuliaroch. Nie je to žiadna hanba.

„Celé detstvo som nosila okuliare, odložila som ich ako tínedžerka, než som sa k nim znova vrátila v 25 a teraz znova,“ opísala Pištejová svoje pauzy. „Vy ma takto vôbec nepoznáte. Ale tie okuliare mi za tú nádheru, keď vidím ostro, nenamáham očné svaly a nebolí ma hlava, rozhodne stoja,“ dodala.

Na záver informovala, že jej očná vada sa nedá operovať, a tak si ide vybrať nové rámiky pre okuliare. Zdravie máme iba jedno a oči si treba rovnako chrániť. Preto skús aj ty na chvíľu odložiť telefón. Tie sociálne siete počkajú.

View this post on Instagram

Dlho som nevedela prísť na to, prečo ma v poslednej dobe bolievala hlava. Celé dni. U mňa veľmi neobvyklá vec. • Postupom času som zistila, že to nie je zlým pitným režimom, ani boľavou krčnou chrbticou. Začala som si všímať za akých okolností ma hlava bolí a čo bolesti predchádza a viete čo som zistila? Že v pracovné dni keď neustále namáham oči či už kreslím, píšem, sústredene zaostrujem zrak na látky, písmenká či obrazovku počítača je to najhoršie. • Celé detstvo som nosila okuliare, odložila som ich ako tínedžerka, než som sa k nim znova vrátila v 25 a teraz znova. • Vy ma takto vobec nepoznáte. Ale tie okuliare mi za tú nádheru, keď vidím ostro, nenamáham očné svaly a nebolí ma hlava rozhodne stoja. • Moja očná vada sa operovať nedá. Preto si idem vybrať nové rámiky a vrátim sa do mojho okuliarového obdobia. • Nie som z toho nadšená ale urobím to nakoniec rada a z gráciou. 🤓

A post shared by Jana Pištejová Official (@pistejka) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.