Vedz, že to bude iné ako s tou, ktorej otec nikdy v jej živote nechýbal.

Bude to možno o čosi ťažšie, ale bude to stáť za to. Hlavne si uvedom, že pre ňu nie je úplnou samozrejmosťou prítomnosť muža v jej živote. Možno o neho prišla, keď bola ešte malé dievčatko, možno ho nikdy ani nespoznala alebo sa o ňu celý život nezaujímal.

Nebola jeho  malým dievčatkom. Nemal jej kto ukázať, ako sa správa ten správny chlap. Nikdy nedostala bezhraničnú lásku od muža. Nie je zvyknutá na to, že ju niekto chráni. Zo svojho detstva si neodniesla obraz o tom, ako vyzerá fungujúca rodina. Nevidela, ako si jej otec vážil mamku. Nevie, čo môže očakávať. Netuší, čo je správne.

Niekedy sa ti možno bude zdať trošku naivná, inokedy ti zas príde úplne sebestačná a silná. V každom prípade však bude veľmi emocionálna, pretože v jej živote je idolom matka. Nežná a citlivá, no zároveň dostatočne tvrdá na to aby sa zvládla postarať o celú rodinu.

Toto dievča bude naučené spoliehať sa samé na seba. Nebude ťa žiadať o pomoc, pretože sa vo svojom živote musela naučiť zaobísť bez mužskej ruky. Bude praktická a zodpovedná. Nie, ona nebude mať na očiach ružové okuliare a nebude od teba vyžadovať aby si jej plnil všetky sny. Naučila sa ich totiž plniť sama. Tvrdo na sebe pracuje a veľmi dobre vie, kde je jej miesto. No so vzťahmi však problém mať bude.

Tvojou úlohou je, aby si jej ukázal, čo je to láska. Ukáž jej, že nemusí byť vždy silnou. Daj jej najavo, že si tu pre ňu. Možno sa bude zo začiatku brániť, možno sa bude vzpierať, no ako náhle ti začne dôverovať, nájdeš v nej ženu, ktorá ťa nikdy nebude chcieť opustiť. Ihneď pocítiš, že sa rozhodla pustiť ťa do svojho života. Nezľakni sa, prosím ťa. Neboj sa jej lásky. Neopusť ju, pretože to predtým urobil jeden z najdôležitejších ľudí v jej živote.

Keď sa rozhodneš ľúbiť dievča, ktoré vyrastalo bez otca, buď si istý svojou láskou k nej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.