Pred pár dňami som čítala veľmi milý článok, kde jedno múdre dievča vystihlo všetko jednou vetou: „Ak je to ten pravý, ver, že ti ho nik nevezme.“

Zamyslela som sa nad tým a usúdila, že má neskutočnú pravdu. Nie je to problém, nás, žien, že sa neustále musíme uisťovať vo vzťahu, že má oči iba pre nás a či nás náhodou nepodvádza? Takisto aj keď sa nám niekto páči, snažíme sa mu dávať obrovskú pozornosť, snažíme sa neustále mu byť na očiach, aby sa mu nezapáčila iná. Robíme to však zle a jediný, kto sa trápi, sme my. Drahá, ak je to ten pravý, nik ti ho nevezme.

Ak máte byť spolu, budete a nik a nič Vám v tom nezabránia. Prestaň sa obviňovať, že si mala dať do toho viac, že si sa mala viac snažiť, že si sa mala krajšie obliecť, byť múdrejšia či krajšia. Buď sama sebou, pretože tvoj pravý ťa bude milovať takú, aká si.

zdroj: unsplash.com

 

Áno, možno to znie ako romantické klišé, no nie je to, čo chceme, láska? Jednoduchá, úprimná a čistá? Alebo už na ňu neveríme?

Buď pokojná, ak je to ten pravý, nik ti ho nevezme. Neponižuj sa, nevyvyšuj sa, buď sama sebou. Nestrácaj svoju úroveň len preto, aby si sa niekomu zapáčila. Ak to bude ten pravý, bude ťa chcieť takú, aká si. Príde v najsprávnejší čas, v aký má prísť. Nič a nik mu v tom nezabráni.

Chápem, že si zažila niečo, čo ťa od základom zmenilo, ale to je v poriadku. Je v poriadku, že si bola ranená, pretože na miestach, kde sme boli zlomení, sme nakoniec vždy silnejší.

Tvoje srdce je tajnou záhradou a jej múry sú príliš vysoké. 

Neznižuj múry, nebúraj ich. 

Váž si svoju tajnú záhradu.

Nik ti ju nevezme, takisto ani muža, ktorý je pre teba ten pravý.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.