unsplash.com

Pamätaj si, že kto chce s tebou byť, bude a vyvinie úsilie na to, aby bol s tebou. Musíš to pochopiť skôr, než sa staneš otrokom ľudí, ktorí ťa len využívajú. 

Urob si emočný detox. Očisti svoj život od všetkých, ktorí ťa využívajú, nerešpektujú ponižujú alebo ti klamú. Či je to partner alebo ľudia v tvojom živote, ak ťa milujú a vážia si ťa, neopustia ťa len preto, lebo nevládzu.

Dnes sa už ani nedokážeme rozprávať a nemáme ani chuť vyvíjať úsilie na to, aby sme napravili a zlepšovali naše vzťahy. Potom sa dostávame do slepých uličiek, z ktorých niet cesty späť a sme veľmi zmätení.

Jednoduchá vec, na ktorú zabúdaš. Ak ťa miluje, neopustí ťa. Nie si hračka alebo človek na pár chvíľ. Si mysliaca a cítiaca osoba s dušou, ktorá si zaslúži len to najlepšie, ale taktiež sa musí usilovať o to najlepšie.

zdroj: pexels.com

„Láska nie je len niečím spontánnym a inštinktívnym: je to rozhodnutie, ktoré treba neustále potvrdzovať. Keď muža a ženu spája pravá láska, každý z nich berie na seba osud druhého ako svoj vlastný, aj za cenu námah a utrpení, aby ten druhý mal život a mal ho v hojnosti.“ — Ján Pavol II.

Všímaj si ľudia, ktorí naozaj investujú čas do vzťahu s tebou. Váž si takých ľudí a rob všetko pre to, aby nemali pocit, že nechceš byť v ich živote a že nie sú pre teba hodnotní. Veľakrát zanedbávame ľudí, ktorí sú pre nás prínosom a riešime hlúposti s inými, ktorí si nás ani nevážia.

„Ber od života, čo ti dal, radosť, bolesť, lásku, však život je len karneval, v ňom stokrát meníš masku.“ — William Shakespeare

Dbaj na to, koho máš vo svojom okolí a komu dôveruješ.

Rozchody bolia, ale odísť od niekoho, kto ťa nerešpektuje, je v konečnom výsledku výhra, nie strata. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating