Muž leží a trápi sa

Depresia je vážna psychická choroba, ktorá môže ovplyvniť každého z nás. Niekedy sa objaví vtedy, keď ju čakáme najmenej. Je to stav, kedy človek cíti smútok, stráca záujem o veci, ktoré ho bavili a má nízke sebavedomie. Výrazným spôsobom môže ovplyvniť aj vzťahy.

Ak tvoj partner trpí depresiou, môže to byť veľmi náročné pre vás oboch. Existuje ale niekoľko vecí, ktoré môžeš urobiť, aby si mu trochu pomohla. Určite chceš, aby to medzi vami klapalo a keďže ho ľúbiš, nevykašleš sa na neho. Namiesto toho budeš hľadať spôsoby, ako spolu dokážete fungovať aj naďalej.

Nezľahčuj jeho problémy

To posledné, čo by si mala urobiť, je zľahčovanie toho, čo sa deje. Nesnaž sa ho presviedčať o tom, že žiadny problém nemá a len si to namýšľa. Vyvaruj sa aj týmto 8 vetám, ktoré by si mu hovoriť nemala. Mohol by sa do seba ešte viac uzavrieť a stratil by v tebe dôveru.

Buď empatická a vypočuj ho

Ak bude chcieť o niečom hovoriť, vypočuj si ho a buď k nemu milá a empatická. Daj mu vedieť, že si tu pre neho a že ti záleží na tom, ako sa cíti. Ak je tvoj partner smutný alebo zúfalý, buď trpezlivá a netlač na neho. Snaž sa mu dať čas a priestor na prejavovanie jeho emócií.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating