Keď si sa rozhodol so mnou byť, chcem aby si vedel prečo. Chcem, aby si vedel, čo na mne miluješ a prečo som bola tvojou voľbou. Nechcem byť len ženou, pri ktorej ti vzplanulo srdce a zamiloval si sa ani nevieš prečo. Ženou, pri ktorej potom zamilovanosť opadne a ty opäť nebudeš vedieť prečo. Chcem byť tou, ktorú si si vybral. Chcem byť tvojou prioritou. Jedinou ženou tvojho života.

Nebude to so mnou ľahké. Niekedy to bude so mnou vyslovene na nevydržanie. Budem mať zlé dni a blbé pripomienky. Budem mať zlozvyky, ktoré ťa budú iritovať. Možno si ostrihám vlasy aj napriek tomu, že sa ti páčia dlhé. Pravdepodobne sa niekoľkokrát v živote vytočím tak, že si budeš v mysli pripomínať “ženu neudriem” a budeš sa sám seba pýtať prečo si vlastne so mnou.

Chcem ale, aby si si v tom momente uvedomil, že si so mnou, pretože si sa tak rozhodol. Pretože si si ma vybral a so mnou si si vybral nie len všetky slnečné rána, ale aj všetky búrky a prebdené noci.

zdroj: pexels.com

Láska nie je len chemická reakcia, ktorá sa udeje vždy, keď sa na seba usmejeme. Láska je aj o vedomí, prečo chceme byť práve s touto konkrétnou osobou. Stretneme predsa množstvo krásnych, príťažlivých a charizmatických ľudí. Toľko žien je a vždy bude krajších odo mňa. Vyšších a chudších. Takých, čo milujú Star Wars, aj takých čo úžasne varia. Stretneš ich mnoho a ja ti ani raz nebudem zazlievať, keď sa za nimi otočíš.

Aj napriek tomu, že sa mnohým na prvý pohľad nevyrovnám, chcem aby si vždy vedel, prečo som pre teba aj tak ja tou najlepšou a jedinou. Jeden druhého síce najprv očaríme, zaujmú nás spoločné záľuby, či názory, no po čase musíme v sebe objaviť viac. Inak spolu neostaneme.

Preto, ak chceš byť so mnou, chcem byť tvojou voľbou. Miluj ma v momente, keď ma vidíš vchádzať do kaviarne. Miluj ma, keď sa nezastaviteľne smejeme. Miluj ma, keď zaspím počas toho, ako mi rozprávaš o aute, ktoré si chceš kúpiť. Keď na túre plačem, že už nevládzem aj keď v pote tváre žiarim vo chvíli, keď dôjdeme na vrchol.

Rozhodni sa milovať ma vždy a všade a to aj vtedy, keď nebudem práve taká, akú by si si prial. Vtedy ma prosím miluj ešte viac. Či už budem chorá, unavená a nervózna alebo nahnevaná. Aj vtedy si pripomeň, že si si ma vybral. Že si sa rozhodol milovať ma, akceptovať ma, takú aká som. S tým, čo mám aj s tým, čo nemám.

Ak máš pocit, že ma nedokážeš stále rovnako milovať. Že si praješ, aby som bola stále len usmiata, krásna a bezchybná. Ak si praješ, aby som vždy a všade svojím zjavom a náladou očarila každého komu ma predstavíš a neukázala ti svoje vnútro keď sa necítim šťastná, tak so mnou radšej nebuď. Nevyber si ma, ak chceš len tú peknú časť. Radšej ma nechaj ísť, aby som mohla byť s niekým, kto ma bude milovať nech sa deje čokoľvek. S niekým, s kým budem môcť byť sama sebou deň i noc.

Buď ma miluj vždy a bezhranične, alebo ma nechaj ísť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.